Psychoterapia małżeństw – w jakich problemach w małżeństwie może pomóc?

Terapia małżeństwa kierowana jest do par, zmagających się z szeroko pojętymi trudnościami, które wpływają na jakość związku. W jakich sytuacjach warto zgłosić się do terapeuty?

Poradnia małżeńska we Wrocławiu

Decyzja o skorzystaniu z takiej formy pomocy nierzadko przychodzi ciężko. Niestety nadal wiele osób wychodzi z założenia, że z kryzysami para powinna radzić sobie sama. W praktyce jednak pomoc takiego specjalisty jak psycholog małżeński bywa ostatnią deską ratunku dla związku.

 Do profesjonalnej poradni warto zgłosić się, gdy:

  1. doszło do zdrady;
  2. pojawiło się uczucie osamotnienia w związku;
  3. praca i inne obowiązki utrudniają wygospodarowanie czasu na wspólne chwile;
  4. pojawiają się problemy z komunikacją;
  5. któraś ze stron czuje, że jej potrzeby są niezauważane, pomijane;
  6. kryzysy, takie jak np. choroba w rodzinie czy problemy wychowawcze negatywnie wpłynęły na jakość związku.

Psycholog małżeński we Wrocławiu – co zyskujesz, dzięki konsultacji ze specjalistą?

Współpraca z ekspertem doświadczonym w terapii par i terapii małżeństw pomoże nam w realizacji potrzeby bezpieczeństwa w związku, ułatwi wymianę emocjonalną, pozytywnie wpłynie na komunikację. Lepiej funkcjonujący związek ma także pozytywny wpływ na dzieci. W końcu konflikty i nieporozumienia między partnerami często odbijają się na poczuciu bezpieczeństwa i komforcie najmłodszych.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że psychoterapia małżeństw wcale nie musi być traktowana jako krok ostateczny. Nie warto zwlekać do momentu, gdy obniżona jakość związku powoduje wyraźną frustrację. Im wcześniej rozpoznamy problem i zgłosimy się po fachowe wsparcie, tym lepiej. Wizytę w gabinecie terapeuty dobrze więc rozważyć zawsze, gdy mierzymy się z trudnościami związkowymi. Gabinet terapeutyczny jest bezpiecznym miejscem, w którym w komfortowej atmosferze możemy porozmawiać o wszystkich wątpliwościach, frustracjach, problemach. Taką pomoc oferuje m.in. poradnia małżeństw Psyche we Wrocławiu.

About The Author

Reply