Operacyjne leczenie dolegliwości i urazów ortopedycznych

Jeśli z jakiegoś powodu odczuwamy bóle kręgosłupa, odrętwienie rąk, ból w palcach, stopach czy ból w łokciu, nie zwlekajmy, tylko skierujmy się do specjalisty. Operacyjnym leczeniem dolegliwości i urazów ortopedycznych zajmuje się ortopeda chirurg.

Na czym polega operacyjne leczenie zespołu kanału stepu?

Takie operacje ortopedyczne przebiegają w znieczuleniu miejscowym. Specjalista pracuje na obszarze między kostką przyśrodkową a piętą. Ortopeda chirurg swoje wysiłki koncentruje na tym, by uwolnić nerw piszczelowy, Aby do tego doszło, konieczne jest przecięcie struktur łącznotkankowych. Długość operacji zależy od tego, jak skomplikowany jest problem.

Jak leczy się operacyjnie zespół kanału nadgarstka?

Z takim problemem mierzą się osoby z różnych grup zawodowych. Dotyczy on m.in. ludzi pracujących przy komputerze, jak też i osób sprzątających. Zespół cieśni nadgarstka można wyleczyć operacyjnie. Ważne jest to, żeby jak najwcześniej rozpoznać schorzenie i zacząć odpowiednie działania. Podczas takiego zabiegu specjalista wykonuje nacięcie u podstawy dłoni, a następnie następuje przecięcie trocha zginaczy, co uwalnia nerw pośrodkowy.

Jakie inne schorzenia można leczyć operacyjnie?

Specjaliści przeprowadzają także operacyjne leczenie urazów innych niż te opisane wyżej. Dość często wykonuje się:

  1. operacyjne leczenie torbieli;
  2. rekonstrukcje nerwów obwodowych;
  3. operacyjne leczenie guzów
  4. leczenie takich problemów, jak ucisk nerwu łokciowego.

Pierwszym krokiem zawsze jest właściwie przeprowadzona diagnoza, obejmująca wywiad z pacjentem oraz przeprowadzenie wszystkich koniecznych badań. Leczenie nie zawsze musi mieć charakter operacyjny. W takich miejscach jak http://ortopeda-chirurg.pl możemy liczyć zarówno na leczenie operacyjne, jak i nieoperacyjne leczenie dysplazji stawów biodrowych, urazów i ich następstw, zmian zwyrodnieniowych, wrodzonych oraz nabytych wad kończyn górnych i dolnych czy zespołów bólowych kręgosłupa.

About The Author

Reply