Kołdra obciążeniowa – czy warto ją stosować?

Jaka jest alternatywa dla tradycyjnego okrycia i czy może przynieść ona korzyści naszemu zdrowiu? W tym artykule sprawdzamy kołdry obciążeniowe dla dorosłych i dla dzieci. Przyglądamy się temu, w jaki sposób są wykonane, i w jaki sposób właściwie działają.

Kołdra obciążeniowa – co się w niej kryje?

To, co różni ją od zwykłych rozwiązań, to wypełnienie. Ma ono zapewnić odpowiedni nacisk na ciało. Takiego zadania nie spełni więc pierze czy lekkie wypełnienie syntetyczne, które dobrze znamy z naszych domów. Czym więc wypełniona jest kołdra obciążeniowa?

Popularną i bardzo skuteczną opcją są mikrokulki szklane. Mają niewielką średnicę, co sprawia, że nakrycie jest w pełni komfortowe dla użytkownika bądź użytkowniczki. Na uwagę zasługuje także fakt, że są antyalergiczne. W efekcie kołdra obciążeniowa może być stosowana również przez szczególnie wymagające osoby, które na co dzień zmagają się z nieprzyjemnymi objawami alergii.

Aby kulki nie przemieszczały się podczas stosowania, w kołdrach obciążeniowych uwzględniono specjalne szwy. To one są odpowiedzialne za „trzymanie w ryzach” wcześniej wspomnianych mikrokuleczek. Nie ma więc tu mowy o ich niekontrolowanym przemieszczaniu się.

Czy warto wybrać taki produkt jak kołdra obciążeniowa?

Warto rozważyć zakup takiej kołdry, jeśli osoba cierpi na:

  • problemy z koncentracją i koordynacją ruchową;
  • zaburzenia psychofizyczne;
  • problemy z jakością snu.

W niektórych przypadkach stosowanie kołder obciążeniowych może wpłynąć także na ograniczenie dolegliwości bólowych. Kojący ciężar może także redukować poziom stresu oraz obniżać poziom lęku.

Zanim wybierzemy się na zakupy takiego wariantu jak kołdry obciążeniowe, upewnijmy się, czy nie dotyczą nas przeciwwskazania. Należy skonsultować się z lekarzem lub lekarką, jeśli cierpimy na choroby układu oddechowego, obniżone napięcie mięśniowe, epilepsję czy choroby układu krążenia i serca. Specjalista po precyzyjnym zapoznaniu się z naszym stanem zdrowia będzie w stanie określić, czy kołdra obciążeniowa rzeczywiście w żaden sposób nie będzie wpływać na pogorszenie naszych objawów.

Kołdra obciążeniowa – nie tylko dla dorosłych

Produkt nierzadko wybierany jest przez opiekunów, którzy chcą zapewnić swoim pociechom komfortowy odpoczynek. Specjaliści podkreślają, że poprawia się ich jakość snu. Rozwiązanie polecane jest szczególnie dzieciom ze spektrum autyzmu czy z ADHD. Również inne osoby mogą czuć się bardziej zrelaksowane, co wpływa na szybkość zasypiania.

Ciężar, jaki wywiera na ciało dziecka kołdra obciążeniowa, sprawia, że pobudzone zostają receptory czuciowe. Malec ma więc większą świadomość swojego ciała.

Niezależnie od tego, czy wybieramy kołdry obciążeniowe dla dorosłych, czy dla dzieci, musimy pamiętać, by rozwiązanie było dobrze do nas dopasowane pod względem rozmiaru i, przede wszystkim, wagi. Różnorodne, certyfikowane warianty, odpowiednie dla alergików w każdym wieku, znajdziemy m.in. na stronie firmy Sensoric.

About The Author

Reply