Badanie MRI – kiedy się je wykonuje, jak się do niego przygotować, wskazania do badania

Czeka cię badanie rezonansem magnetycznym w Warszawie? Przekonaj się, z czym wiąże się ta metoda i jak się przygotować do wizyty specjalistów. Z tym artykułem rozwiewamy wszystkie wątpliwości.

Rezonans w Warszawie – MRI 3 t jako skuteczna metoda diagnostyczna

Wgląd w narządy i tkanki, bez konieczności inwazyjnych zabiegów, to możliwości współczesnej medycyny, które najczęściej wykorzystuje się w procesie diagnostycznym. Można wymienić przynajmniej kilka popularnych badań obrazowych, ułatwiających lekarzom weryfikację stanu zdrowia pacjentów, w tym takie, wykorzystujące napromieniowywanie. Popularnie wykorzystuje się także pole magnetyczne i fale radiowe. W przeciwieństwie do promieniowania, taką metodę można stosować dowolnie często, bo nie oddziałuje negatywnie na nasz organizm.

Do czego służy rezonans magnetyczny?

Badanie rezonansem magnetycznym w Warszawie jest rozwiązaniem, pozwalającym uwidocznić różnorodne struktury wewnętrzne organizmu. Dotyczy to m.in,:

  • mózgu;
  • tkanek miękkich;
  • kości;
  • kanału szkieletowego;
  • serca.

W praktyce więc specjaliści różnorodnych dziedzin medycyny mogą bazować na takich informacjach, planując dalsze leczenie, czy weryfikując postępy dotychczasowych kroków. Nie dziwi więc fakt, że rezonans magnetyczny w Warszawie prywatnie jest tak szeroko stosowany. W ten sposób specjalista może łatwo zaobserwować, czy w tkankach pacjenta występują niepokojące stany.

Kiedy należy wykonać badanie MRI w Warszawie?

Wskazania do rezonansu magnetycznego można mnożyć. Takie badanie poleca się osobom z chorobami serca i schorzeniami płuc. Procesowi poddawani są także pacjenci z nowotworami mózgu, chorobami i urazami rdzenia kręgowego. Rezonans magnetyczny w Warszawie prywatnie pozwala też zweryfikować ewentualne guzy narządów wewnętrznych. Skierowanie na badanie może być umotywowane także zaburzeniami neurologicznymi i chorobami otępiennym.

Przygotowanie do badania

W wywiadzie przed badaniem powinniśmy powiadomić specjalistę o wszelkich dolegliwościach i odbytych zabiegach. Lekarz może spytać nas o ewentualne implanty, symulatory serca i rozruszniki. Dlaczego? Chociaż rezonans magnetyczny w Warszawie jest bezpieczny i nieinwazyjny, nie należy zapominać o tym, że pole magnetyczne może negatywnie wpłynąć na działanie niektórych urządzeń.

W dniu badania warto zrezygnować z metalowych elementów w swojej odzieży. Przeważnie nie musimy podejmować szczególnych kroków związanych z przyjmowanymi lekami i możemy zażyć je tak, jak zwykle. W niektórych przypadkach wykonuje się rezonans magnetyczny z kontrastem. Przed taką wizytą nie powinniśmy nic jeść. Badanie MRI w Warszawie to metoda bezpieczna i nieinwazyjna, co oznacza, że zaraz po wykonaniu badania pacjent może swobodnie kontynuować swój dzień.

 

About The Author

Reply