Damskie kombinezony motocyklowe

Z jazdą motocyklem wiąże się cała otoczka, która sprawia, że to doświadczenie jest jedyne w swoim rodzaju. Składa się na nią m.in. specjalny strój. Czym charakteryzują się współczesne kombinezon motocyklowy damski?

 

Nowoczesna odsłona kombinezonu motocyklowego damskiego

Producenci kombinezonów motocyklowych nieustannie starają się opracowywać rozwiązania, dzięki którym jazda jednośladem będzie jeszcze bardziej komfortowa i bezpieczna. Już teraz na rynku znajdziemy produkty, zapewniające pełną wygodę i w dobrym stopniu chroniące ciało podczas jazdy. Dotyczy to oczywiście również damskich kombinezonów motocyklowych. Jakie udogodnienia znajdziemy w takim stroju?

 

Wiele zależy od modelu. Współczesne propozycje łączy kilka cech. Posiadają specjalne wzmocnienia, zwłaszcza w newralgicznych rejonach ciała. Takie ubranie musi chronić osobę przed nieprzyjemnymi czynnikami atmosferycznymi. W niektórych rozwiązaniach zastosowano więc udogodnienia wpływające na wodoodporność kombinezonu. Materiał nie może też sprzyjać przegrzaniu. Najlepiej byłoby, żeby zapewniał odpowiednią cyrkulację powietrza. Niezależnie od płci, osoby kierujące motocyklem zwracają uwagę również na kwestie estetyczne. Strój powinien prezentować się profesjonalnie i być starannie wykończony.

 

kombineson motocyklowy + motocykl

 

Technologie wykorzystywane we współczesnych kombinezonach damskich

Jednym z przydatnych rozwiązań, jest użycie elastycznego materiału do stworzenia mankietów. Oprócz nich w kombinezonach często używa się rozciągliwych wstawek. Można je spotkać np. na łydkach, kroczu i ramionach. Na komfort użytkowania niektórych kombinezonów wpływa fakt, że górną i dolną część (tzn. kurtkę i spodnie) spina zamek.

 

Oprócz wzmocnień chroniących przed uszkodzeniami ciała, w kombinezonach uwzględnia się również rozwiązania, mające na celu ochronę stroju przed przetarciami. W takich rejonach stosuje się np. podwójną warstwę skóry. Warto wspomnieć również o wariantach opcjonalnych. Część modeli wyposażona została w specjalne rzepy, do których można przypiąć opcjonalne ochraniacze klatki piersiowej.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie kombinezonu motocyklowego?

Koniecznie przyjrzyjmy się, czy ochraniacze i protektory spełniają określone normy. W rzetelnych sklepach, np. w sklepie Moto-Freak, spotkamy z produktami testowanymi zgodnie z EN 1621-1. W ten sposób poświadcza się jakość np. 

  • ochraniaczy pleców
  • ochraniaczy  łokci
  • ochraniaczy  kolan
  • protektorów biodrowymi.

 

W specjalistycznych kombinezonach do wzmocnienia nierzadko wykorzystuje się tytan. Ochraniaczami tytanowymi zabezpiecza się m.in. łokcie i kolana.

 

Na koniec warto wspomnieć, że nawet drogi kombinezon, wyposażony w zaawansowane technologie nie spełni w stu procentach swojej funkcji, jeśli nie będzie odpowiednio dobrany do właścicielki. Warto wybierać sklepy, dysponujące szeroką rozmiarówką. W ten sposób możemy mieć większy wpływ ma parametry stroju, a to zwiększa szansę na wybór optymalnej opcji.

About The Author

Reply