Czarter jachtów na Malcie – porady i wskazówki dla żeglarzy

Malta ulokowana jest w strefie śródziemnomorskiej. Oznacza to, że nie występują tutaj zbyt dynamiczne i ciężkie warunki pogodowe. Nie ma sensu obawiać się mrozu, mgieł czy ostrego wiatru. Dlatego wynajem jachtu to świetny pomysł na spędzenie urlopu. Zwiedzanie w ten sposób pięknych miejsc, to coraz bardziej popularna forma relaksu. Latem średnia temperatur osiąga 32 stopnie Celsjusza. Oprócz wysokich temperatur, pora ciepła nie obfituje w deszcze, które znacznie częściej spotkać można zimą. Najmniej szans na ulewy jest w lipcu i sierpniu. Bryzy morskie spotykane na Malcie wieją z siłą w przedziale 4-5 B.

Ze względu na lokalizację wynajem jachtów na Malcie i zwiedzanie na łódce tego pięknego miejsca możliwe są również w okresie zimowym. Malta to miejsce, w którym słoneczne dni liczą sobie aż 300 w skali roku.

Temperatura wody w lipcu wynosi 24, a w sierpniu 27 stopniu Celsjusza. Wiatry i prognozy pogody oraz ostrzeżenia nawigacyjne na Malcie zaleca się sprawdzać systematycznie. Ryzyko wystąpienia słanych warunków jest niewielkie, nie mniej kwestie bezpieczeństwa zawsze powinny być stawiane na pierwszym miejscu.

Jak dostać się na Maltę?

Wakacje w resorcie, przy basenie są świetne, jednak warto zafundować sobie zupełnie nowy sposób odpoczynku. Czarter jachtów na Malcie idealnie sprawdzi się jako propozycja dla osób lubiących nowe doświadczenia i aktywne zwiedzanie. Zanim wejdziemy na pokład, musimy dostać się na Maltę. Najszybszą i najwygodniejszą opcją jest oczywiście droga powietrzna. Z lotniska transfer do miejsca noclegowego to kwestia regularnie kursujących busów lub taxi. Ważne jest, aby pamiętać o innej strefie czasowej! Na Malcie doliczyć trzeba +2 godziny w lecie i +1 godzinę zimą.

Mariny i porty na Malcie

Spędzając wakacje na łodzi, trzeba ułożyć cały plan wycieczki. Wypożyczalnie jachtów na Malcie to miejsca, w których uzyskamy wiele niezbędnych informacji pozwalających na udane żeglowanie. Warto jednak na własną rękę przeanalizować porty i mariny, w których możemy zacumować, miejsca, w których znajdują się atrakcje i inne sposoby na spędzanie wolnego czasu. W Vallettcie znajduje się Grand Harbour i La Valletta. To miejsca, które są atrakcjami turystycznymi samymi w sobie. Można tu również zacumować swoją łódź. Innymi miejscami portowymi są:

  • Gozo,
  • Camino,
  • i Wyspy św. Pawła,

zatem wiele miejsc można zwiedzić, pływając.

Inne, ważne informacje o Malcie

Rejs jachtem na Malcie to dobry sposób, na spędzenie wakacji. Jednak oprócz samego wynajmu łódki trzeba też zająć się innymi kwestiami, o których warto wiedzieć przed podróżą. Oficjalnym językiem na Malcie jest maltański, jednak powszechnie używa się angielskiego i włoskiego. Za wszelkie zakupy i pobyty w restauracjach zapłacić można zwykle kartą. Oprócz tego licznie rozlokowane są bankomaty, więc pozyskanie gotówki nie jest problematyczne. Ruch uliczny odbywa się prawą stroną. W terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, a w terenie niezabudowanym 80 km/h. Świateł w samochodzie używa się obowiązkowo w tunelach oraz po zmroku, nie ma konieczności zaświecania ich w dzień.

Źródło: https://polishcharteragency.pl/

About The Author

Reply