Jakie możliwości rozwoju oferują studia pielęgniarskie na Powiślańskiej Szkole Wyższej?

Postawienie na kierunek pielęgniarski może być bardzo satysfakcjonującym wyborem zawodowym, szczególnie dla tych osób, którzy czerpią satysfakcję z pomocy osobom potrzebującym. Istnieją różne zalety kariery związanej z pielęgniarstwem, w tym pozytywne perspektywy pracy czy możliwości wyboru specjalizacji. Jeśli rozważasz karierę w pielęgniarstwie, przy podejmowaniu decyzji pomocne może być przejrzenie oferty studiów. Czy warto postawić w tym przypadku na Powiślańską Szkołę Wyższą?

Pielęgniarstwo – studia w Toruniu – jakie umiejętności po studiach?

Studia pielęgniarskie w Toruniu są dedykowane osobom otwartym na szeroki zakres wiedzy. Jest to bowiem kierunek, po którym absolwenci mają bezpośredni kontakt z pacjentami – często z tymi borykającymi się z ciężkimi chorobami. Wiedza w ich zakresie jest więc niezbędna w codziennej pracy pielęgniarza.

Studia pielęgniarskie zapewniają szeroką wiedzę nie tylko w zakresie nauk medycznych i pielęgniarskich, ale również społecznych. Absolwent wie, jak w sposób opartych na zasadach etyki postępować zarówno z pacjentem, jak i najbliższą rodziną.

Pielęgniarstwo – studia w Kwidzynie – sylwetka absolwenta

Magister pielęgniarstwa przed uzyskaniem tytułu, przez 5 lat przygotowywany jest m.in. do
● świadczenia opieki zdrowotnej,
● planowania i realizowania opieki pielęgniarskiej,
● dobierania technik działań do indywidualnych potrzeb jednostki i okoliczności,
● przygotowywania osoby najbliższej pacjentowi do pomagania w codziennym funkcjonowaniu, a w niektórych przypadkach podtrzymywania i zabezpieczania jego funkcji życiowych.

Wymienione powyżej umiejętności, jakie szkoła pielęgniarska przekazuje swoim studentom to tak naprawdę niewielki ułamek tych wszystkich, dzięki którym absolwent po studiach pielęgniarskich w Kwidzynie może znaleźć zatrudnienie w wielu placówkach.

Co po studiach pielęgniarskich?

Po studiach pielęgniarskich absolwent ma do wyboru wiele ścieżek kariery. Wiele zależy również od stopnia – tzn. czy zdobył on magistra, czy licencjat. Przed każdym absolwentem rozpościera się jednak perspektywa pracy zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych.

Źródło: https://powislanska.edu.pl

About The Author

Reply