Różnice pomiędzy żarówkami ksenonowymi i ledowymi

Jakie żarówki samochodowe wybrać, żeby nie żałować swojej decyzji? Sprawa nie jest prosta, a rozwiązań na rynku jest dużo, co dodatkowo nie ułatwia wyboru. Dziś przyglądamy się dwóm z nim i analizujemy żarówki ksenonowe i światła LED do samochodu.

Żarówki samochodowe ksenonowe – co należy o nich wiedzieć?

We wnętrzu takich żarówek znajduje się soczewkowy palnik wyładowczy. Za powstanie światła odpowiada tutaj łuk wyładowczy oraz gaz, którym wypełniona jest żarówka. Taki reflektor emituje jasne światło, dobrze odwzorujące kolory. Kierowcy chętnie sięgają po lampy samochodowe ksenonowe, po zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo i komfort jazdy niż rozwiązania wcześniejszej generacji. Takie produkty doceniane są również za:

  • niski pobór prądu
  • zapewnienie optymalnego pola widzenia (z takimi żarówkami dobrze widzimy również pobocze)
  • dobre natężenie jasności

Jeśli chodzi o wady to część specjalistów wskazuje na to, że proces wymiany wymaga fachowej wiedzy, toteż nie przeprowadzimy go samodzielnie. Zadanie trzeba więc będzie powierzyć profesjonalistom.

Żarówki samochodowe LED

Reflektory ledowe nie mają sobie równych, jeśli chodzi o żywotność i wygrywają na tym polu z wcześniej wspomnianymi żarówkami samochodowymi ksenonowymi. Jeśli wybierzemy ten wariant, możemy cieszyć się też nowoczesnym designem. Z uwagi na to, że reflektor stworzony jest z maleńkich diod, może przybierać różnorodne kształty, co jest w stanie ozdobić auto. Opcja doceniana jest też z uwagi na odporność na wstrząsy. Musimy wiedzieć jednak, że jeśli uszkodzeniu ulegnie pojedyncza dioda, będziemy musieli wymienić całą lampę.

Co wybrać?

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, dlatego trudno jednoznacznie wskazać zwycięzcę. Po prostu poszczególni kierowcy priorytetowo traktują inne czynniki. Niezależnie na którą opcję się zdecydujemy, pamiętajmy, żeby wybierać sprawdzone marki. Takie fachowe rozwiązania znajdziemy m.in. w sklepie internetowym Basic.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem basic.com.pl

About The Author

Reply