Instalacja gazowa CNG – jakie daje korzyści?

CNG to sprężony gaz ziemny, który doceniany jest z wielu względów. Takie rozwiązanie cieszy się na świecie ogromną popularnością, ale w Polsce nadal montowane jest dość rzadko. Wśród Europejczyków instalacja gazowa CNG najczęściej wybierana jest przez Włochów. Dlaczego warto zastanowić się nad sprężony gazem ziemnym i jakie korzyści może przynieść także polskim kierowcom?

Instalacja CNG do silników spalinowych – czy ta opcja się opłaca?

Nie da się ukryć, że czynnik ceny jest jedną z najważniejszych spraw, gdy myślimy o wyborze paliwa, szczególnie że koszty benzyny i oleju napędowego ciągle rosną. Aby zaoszczędzić, wiele osób decyduje się na instalacje LPG – to rozwiązanie jest znacznie popularniejsze w naszym kraju niż CNG. A jak przedstawiają się sprawy kosztów w tych dwóch przypadkach?

Ceny LPG i CNG są do siebie zbliżone, jednak to ta druga opcja jest bardziej wydajna, co w praktyce oznacza, że na tym samym odcinku auto zasilane CNG spala mniej paliwa, niż pojazd z LPG. Różnice są dużo bardziej drastyczne i jeszcze mocniej przemawiają na korzyść CNG, gdy w porównaniach uwzględnimy benzynę i olej napędowy. Instalacja CNG w samochodzie jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią ekonomiczną jazdę.

Co z ekologią – instalacja CNG do silników spalinowych

Rozważania dotyczące paliw zasilających auta zawsze powinny uwzględniać ich wpływ na środowisko naturalne. Należy poszukiwać sposobów na ograniczanie emisji szkodliwych substancji. Czy instalacja CNG do auta jest jednym z nich? Dane potwierdzają, że samochody napędzane sprężonym gazem ziemnym emitują mniej szkodliwych substancji niż inne opcje. Przykładowo emisja CO2 spada aż o 20 procent. Instalacja CNG powinna więc zainteresować osoby, które chcą podejmować ekologicznie odpowiedzialne decyzje.

Zastanawiasz się, czy instalacja CNG w samochodzie to opcja dla Ciebie? Aby dowiedzieć się wszystkich szczegółów związanych z taką usługą, należy odwiedzić specjalistyczną firmę.

About The Author

Reply