Odbiór techniczny mieszkania – dlaczego warto skorzystać z usług specjalisty?

Odbiory techniczne mieszkań to profesjonalna usługa oferowana osobom, które chcą zyskać pewność, że ich mieszkanie jest zrealizowane tak, jak zobowiązał się do tego deweloper. To bardzo ważny moment, bo tylko wtedy możemy wskazać deweloperowi błędy i domagać się napraw na jego koszt. Jeśli zaniedbamy ten etap, za wszystkie naprawy będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Z oczywistych względów lepiej tego uniknąć. Pomoże nam w tym profesjonalny odbiór techniczny mieszkania w Warszawie.

Jak do sprawy podchodzą specjaliści?

Eksperci oferujący odbiory techniczne mieszkań podczas swojej pracy wykorzystują zaawansowany sprzęt. Jest on w stanie wskazać im wszystkie nieprawidłowości i szybko wykryć każdy problem. Do takich pomocy można zaliczyć np.:

  • szczelinomierze;
  • kamery termowizyjne;
  • mierniki napięcia;
  • kątowniki;
  • poziomice;
  • dalmierze.

Jak łatwo zauważyć, większość z nas nie ma takiego sprzętu lub nie wie nawet, jak on wygląda. Warto zdawać sobie sprawę, że jest on niezbędny do tego, żeby przeprowadzić rzetelną, kompleksową kontrolę.

Co obejmuje odbiór techniczny segmentu?

Profesjonalnie działająca firma stara się zapewnić swoim klientom perfekcyjną pomoc. Odbiory techniczne mieszkań w Warszawie w jej wykonaniu obejmują m.in. zbadanie instalacji hydraulicznej, elektrycznej, kanalizacyjnej, osprzętu, rozdzielni itp. Eksperci sprawdzą także jakość wylewek, tynków, stolarki drzwiowej i okiennej, parapetów zewnętrznych i wewnętrznych. Podczas usługi realizuje się także pomiar laserowy. W ten sposób można wykryć nieprawidłowości w poziomie i płaszczyznach nieruchomości.

Nie da się ukryć, że działania usługodawców oferujących techniczny odbiór mieszkania od dewelopera są zaprojektowane w taki sposób, by sprawdzić każdy element. Cel jest prosty – proces ma wykryć, czy można potwierdzić zgodność standardy wykończenia mieszkania z opisem technicznym.

Z czym musisz się liczyć, jeśli odbiór techniczny mieszkania od dewelopera przeprowadzisz sam?

Bez doświadczenia i profesjonalnego sprzętu możesz tylko pobieżnie zapoznać się ze stanem nieruchomości. W takiej sytuacji po prostu nie da się uniknąć przeoczeń. W rezultacie dopiero później możemy zauważyć takie problemy jak chociażby słaba przyczepność farby, czy pękanie ścian. Bywa że dopiero na etapie montażu mebli okazuje się, że ściany nie są idealnie pionowe. Podobne problemy mogą pojawić się także podczas układania płytek.

Odbiór techniczny domu lub mieszkania w Warszawie przeprowadzony przez doświadczonych ekspertów to jedyny sposób na zyskanie pewności, że wszystko zostało wykonane tak, jak należy. Testery poprawności podłączenia gniazd elektrycznych, kamery termowizyjne, mierniki napięcia – to tylko kilka przykładów profesjonalnego wyposażenia, którym posługują się specjaliści. Współpraca z godną zaufania firmą oznacza więc uniknięcie kosztów przyszłych napraw.

About The Author

Reply