Ochrona drewna konstrukcyjnego — jak zabezpieczyć drewnianą konstrukcję?

Odpowiednia konserwacja i impregnacja drewna konstrukcyjnego jest najlepszym sposobem na to, by zwiększyć jego trwałość, ochronić je przed niekorzystnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych, a także mikroorganizmami, do których zalicza się insekty, pleśń i grzyby. Dużym niebezpieczeństwem dla konstrukcji drewnianych jest także ogień. Istnieje kilka skutecznych metod ochrony drewna konstrukcyjnego, które wydłużają jego żywotność i spowalniają proces biodegradacji.

Grunty do drewna

Grunty do drewna to produkty, które głęboko wnikają w jego strukturę i chronią drewno przed grzybami. Ich pełen asortyment oferuje sklep z farbami w Jeleniej Górze.

Lakiery do drewna

Lakiery do drewna to z kolei środki, dzięki którym na powierzchni konstrukcji powstaje transparentna powłoka. Charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i uwydatnia naturalną głębię koloru drewna.

Impregnaty do drewna

Impregnaty do drewna skutecznie chronią je przed oddziaływaniem deszczu, śniegu, promieniowaniem ultrafioletowym. Ponadto zabezpieczają drewnianą konstrukcję przed pleśnią i sinizną.

Farby do drewna

Farby stosowane w konstrukcjach drewnianych można podzielić na:

  • farby ochronne do drewna
  • farby podkładowe do drewna
  • farby kryjące do drewna

Farby do drewna muszą tworzyć powłokę ochronną, która będzie odporna na warunki pogodowe, zmienne temperatury, nie może ponadto ulegać pękaniu, kruszeniu, rozpuszczaniu. Nasz sklep z farbami ochronnymi oferuje bogaty asortyment produktów wodoodpornych, które wpływają również pozytywnie na walory dekoracyjne i estetyczne malowanych nimi konstrukcji z drewna.

Oleje do drewna

Oleje do drewna wnikają w jego strukturę i wzmacniają wykonane z niego konstrukcje nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz.

Lazury do drewna

Lazury do drewna to uniwersalny środek, który służy zarówno do impregnacji, ochrony drewnianych konstrukcji, jak i również poprawia jego estetykę. Tworzy nieprzepuszczalną powłokę o satynowym wykończeniu.

Izolant do drewna

Izolant do drewna świetnie chroni konstrukcje drewniane przed przedostawaniem się na ich zewnętrzną warstwę żywic i dodatkowo zabezpiecza jasny lakier, którym jest pomalowane drewno, przed żółknięciem.

Źródło: https://farby-jeleniagora.pl

About The Author

Reply