Na czym dokładnie polega profesjonalne cyklinowanie podłogi i parkietu

Sprzęty i wyposażenie domowe z czasem zużywa się i wymieniamy je na nowe. Jeśli chodzi jednak o elementy wykończenia mieszkania, staramy się zazwyczaj tak planować aranżację, żeby remont przez długi czas nie był nam potrzebny. Między wymianą sprzętu a remontem mieszkania można wyróżnić jeszcze jedno, pośrednie działanie, a mianowicie – renowację.

Renowacja podłogi, czyli cyklinowanie parkietów

Nawet jeśli będziemy z dużą ostrożnością użytkować podłogę, z czasem na jej powierzchni zaczną pojawiać się zmiany, które trudno uznać za estetyczne. Rysy, przebarwienia, plamy, a niekiedy nawet poważniejsze ubytki mogą oszpecić pomieszczenie. Cyklinowanie drewnianej podłogi to proces renowacji, który przywróci nawierzchni dawny wygląd. Takie zadanie należy powierzyć sprawdzonemu usługodawcy, bo trzeba tu działać z niezwykłą precyzją.

Etapy cyklinowania podłogi

Na początku należy przygotować przestrzeń na przyjście specjalistów. W miarę możliwości dobrze więc będzie usunąć wyposażenie. Eksperci oceniają poziom zmian, a następnie wybierają poziom gradacji, wykorzystany w cykliniarce. Dobre wybranie gramatury papieru ściernego gwarantuje, że z podłogi zostanie odjęta minimalna warstwa. Taki proces czasem wykonuje się kilkukrotnie. Wiele zależy od tego, jaki stan wcześniej przedstawiała nawierzchnia. Po wykonanej pracy nakładany jest świeży lakier.

Co należy wiedzieć o cyklinowaniu podłóg i parkietu?

Nowocześni usługodawcy, m.in. firma Parkieciarz Targówek, proponują swoim klientom i klientkom również cyklinowanie bezpyłowe. Dawniej taki proces wiązał się z zanieczyszczeniami wnikającymi w:

  • szczeliny mebli
  • zakamarki w ścianach, listwach

W technologii bezpyłowego cyklinowania podłogi wykorzystuje się cykliniarkę, wyposażoną w specjalny pojemnik. To w nim gromadzi się brud i warstwa zdartego lakieru. W efekcie już chwilę po wykonaniu usługi możemy bez problemu na nowo użytkować przestrzeń.

Źródło: https://parkieciarztargowek.pl/

About The Author

Reply