Lokaty z oprocentowaniem blisko „zero” a co z mieszkaniami

Nadwyżka kapitału powinna skłonić nas do rozważnie najkorzystniejszych sposobów inwestycji. Do wyboru mamy wiele różnorodnych opcji. Dziś sprawdzamy, jak przedstawia się opłacalność lokat w banku oraz inwestowanie w nieruchomości. 

Co należy wiedzieć, wybierając lokaty w banku?

Korzystne warunki ofert bankowych mogą zachęcać, ale nie możemy zapominać o jednej, istotnej sprawie – poziomie inflacji. W dodatku należy wziąć pod uwagę aktualne trendy. Te nie napawają zbytnim optymizmem, bo dane pokazują, że średnie oprocentowanie lokat od jakiegoś czasu spada. Ucieszą się z tego osoby, które chcą zaciągnąć kredyt. Niestety sytuacja ta jest dość niekorzystna dla ludzi, przechowujących swoje oszczędności w banku. Jeśli weźmiemy pod uwagę inflację, często okazuje się, że w praktyce oprocentowanie naszej lokaty wynosi 0 procent. Jakimi innymi czynnikami, oprócz rosnącego poziomu cen, trzeba się zainteresować, jeśli decydujemy się na lokatę? Koniecznie zwróćmy uwagę na:

  • opłaty prowizyjne;
  • maksymalną kwotę lokaty.

Jak na tym tle przedstawia się inwestycja w nieruchomość? Zrobienie researchu, wybór mieszkania i dopatrzenie wszelkich formalności są bardziej skomplikowane niż ulokowanie środków na lokacie. Gra jest jednak warta świeczki.

 

mieszkania

 

Opłacalność inwestowania w nieruchomości

Specjaliści potwierdzają, że wzrost cen mieszkań oraz wzrost popytu na domy poza miastem oznaczają, że taka inwestycja może być dobrą decyzją. Dzięki temu, że zapotrzebowanie na tego tupu nieruchomości rośnie, nie będziemy musieli martwić się brakiem najemców. Ciekawym rozwiązaniem są apartamenty w Józefowie, bo za korzystną cenę, pozwalają cieszyć się zaletami mieszkania w domu (np. dostępem do ogródka).

Na korzyść inwestowania w nieruchomości przemawia również fakt, że wynajmując takie mieszkanie, możemy cieszyć się comiesięcznym dopływem gotówki. Jest to więc świetny sposób na dochód pasywny, czyli taki, który wymaga od nas minimalnego nakładu pracy. Najważniejsze jest jednak to, że nasz kapitał z roku na rok będzie zwiększał zysk.

About The Author

Reply