W branży budowlanej stosuje się wiele rodzajów klejów przeznaczonych do różnych materiałów. Jednym z takich produktów są warianty przeznaczone do membran. Czym się charakteryzują i gdzie dokładnie możemy ich użyć? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.
W jakich zadaniach pomoże Ci profesjonalny klej do membrany EPDM
Z membranami EPDM spotkamy się nie tylko na dachach, chociaż to z tym miejscem najczęściej kojarzy się taki produkt. Sięga się po nie także do izolacji:
- hal przemysłowych,
- basenów,
- oczek wodnych,
- tarasów.
Nie dziwi więc fakt, że jest to wyrób wybierany przez specjalistów wielu różnych branż. Nowoczesne membrany są naprawdę wytrzymałe. Ich wydłużona żywotność sprawia, że możliwe staje się stworzenie solidnej warstwy izolacyjnej. Ale same atrakcyjne cechy produktu nie wystarczą. Aby osiągnąć pożądany efekt, musimy zadbać o prawidłowy montaż. Do tej czynności potrzebować będziemy specjalnego kleju.
Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na klej do membran?
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że niewłaściwie przeprowadzona aplikacja może doprowadzić do nagromadzenia się kleju w jednym miejscu, co zaskutkuje powstaniem kałuż i zacieków. Na szczęście wystarczy odrobina wprawy, by szybko „wyczuć” aerozol i zaaplikować dokładnie tyle kleju do membran, ile potrzebujemy. To właśnie dlatego takie opcje sprawdzają się również w rękach amatorów, którzy prace z udziałem kleju wykonują tylko od święta.
Niezależnie od tego, jakie nawierzchnie kleimy, powinniśmy mieć pewność, że klej jest przeznaczony do danego tworzywa. Jak jest w przypadku klejów do membran? Gdzie możemy ich użyć? Okazuje się, że takich tworzyw jest całkiem sporo.
Prawidłowo wybrane warianty zastosujemy np. z płytami OSB, drewnem, metalem, gazobetonem, cegłą, gipsem. Współczesne produkty wykorzystamy też do klejenia płyt OSB. Jak widać, klej do membran można wykorzystać na całkiem pokaźnej grupie nawierzchni.
Jak wybrać klej do membran?
Postawmy na przetestowane warianty, pochodzące z pewnych źródeł. Takie opcje, w przeciwieństwie do tańszych zamienników, dają nam pewność, że stworzona spoina będzie rzeczywiście solidna.
Druga sprawa to funkcjonalność kleju. Nawet profesjonalny produkt nie będzie odpowiednim rozwiązaniem, jeśli nie jest przeznaczony do preferowanego przez nas zastosowania. W fachowych miejscach powinny być jasno przedstawione informacje na temat materiałów, które mogą być użyte z klejem.
Źródło: https://4technik.pl/