Przeprowadzka jest w większości przypadków kojarzona z procesem wyjątkowo nużącym i uciążliwym. Ustalając uprzednio plan działania istnieje jednak możliwość sprawnej zmiany miejsca zamieszkania – w stosunkowo krótkim czasie. Poznaj nasze wskazówki dotyczące organizacji przeprowadzki!
Lista rzeczy do spakowania
Podstawą udanej przeprowadzki jest spis wszystkich przedmiotów do spakowania. Uwzględnij przede wszystkim:
- meble,
- sprzęty AGD,
- książki,
- pościel, koce i narzuty,
- ubrania,
- szkło i sztućce.
Plan przeprowadzki
Po ustaleniu listy rzeczy do spakowania warto pochylić się nad ogólnym planem przeprowadzki. Ustaw rzeczy w kolejności: od tych niezbędnych w życiu codziennym po przedmioty używane wyłącznie okazjonalnie.
Warto również zwrócić uwagę na dobór firmy organizującej transport mebli, ze względu na zwiększone gabaryty danych elementów wyposażenia mieszkania.
Przygotuj kartony
Zadbaj o akcesoria niezbędne w procesie pakowania. Należą do nich m.in.:
- kartony,
- taśma klejąca,
- nożyczki,
- worki na śmieci.
Przygotowując kartony nie zapomnij o tzw. wypełniaczach, w postaci starych gazet bądź folii bąbelkowej. Szczególnie przydatne mogą się również okazać konwencjonalne walizki i pakowne torby podróżne.
Zabezpiecz meble
Każda renomowana firma przeprowadzkowa posiada wiedzę na temat należytego zabezpieczenia mebli przed zniszczeniem w czasie transportu. Niezależnie od tego warto zdjąć półki, szczelnie zamknąć wszelkie szuflady i zabezpieczyć je taśmą klejącą.
Stosując tego rodzaju zabezpieczenia przewóz mebli nie będzie wiązał się z zerowym ryzykiem uszkodzenia.
Worki próżniowe na pościel
Elementem wyposażenia mieszkania o szczególnie pokaźnych gabarytach jest pościel. Celem oszczędności miejsca warto zastosować worki próżniowe. Zamawiając usługi transportowe oszczędzisz w ten sposób miejsce w pojeździe, dzięki czemu przewieziesz większą ilość rzeczy w pojedynczej trasie.
Rozwiązaniem znacznie bardziej komfortowym są tanie przewozy mebli, organizowane m.in. przez Smart Move. Szereg samodzielnych przejazdów personalnym samochodem wiąże się zarówno z wydłużonym czasem przeprowadzki, jak również zwiększonym ryzykiem uszkodzenia poszczególnych przedmiotów.