Jak ocieplić domek letniskowy i dlaczego warto to zrobić

Domy letniskowe drewniane kojarzą się zazwyczaj z letnim wypoczynkiem. Może z tego powodu niektóre osoby, planujące ich budowę, nie myślą o kwestii ocieplenia. Warto jednak wiedzieć, że nawet jeśli domki drewniane planujemy wykorzystywać jedynie latem, izolacja może nam się przydać.

Domki letniskowe drewniane – dlaczego warto zadbać o ich ocieplenie?

Warstwa izolacji uchroni nas przed nadmiernym nagrzewaniem się domu. To przydatna sprawa, bo przecież w takich budowlach często nie chcemy inwestować w klimatyzację. Co się stanie, jeśli pominiemy sprawę ocieplenia? Wtedy musimy się liczyć z tym, że nasza oaza spokoju, do której przyjeżdżamy na urlop, szybko zamieni się w saunę. Szczególnie trudno będzie wytrzymać na antresoli czy poddaszach, a przecież to właśnie tam przeważnie znajduje się miejsce do spania.

Domy drewniane całoroczne – ochrona przed zimnem

Ocieplenie przyda się także osobom, które chcą z domku korzystać poza sezonem, a więc w nieco chłodniejszych miesiącach. Dobrze zaplanowana izolacja termiczna sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o szybki spadek temperatury. Takie domy z drewna dużo łatwiej będzie też ogrzać i stworzyć komfortowe, przytulne warunki. Warstwa izolacji pozwoli nam przez dłuższy czas cieszyć się takimi optymalnymi warunkami termalnymi, bo ocieplone domki drewniane wolniej wypuszczają ciepło.

Komu zlecić wykonanie izolacji domku drewnianego całorocznego?

O ociepleniu domku letniskowego powinniśmy pomyśleć już na etapie budowy. Zadaniem powinna zająć się doświadczona firma, która umiejętnie modyfikuje projekt, aby dopasować go do oczekiwań odbiorcy i jest w stanie zatroszczyć się właściwie o każdy detal. Kompleksowo działające przedsiębiorstwa, oprócz ocieplenia, zatroszczą się o takie sprawy jak:

1. pełna instalacja elektryczna;

2. szambo, kanalizacja;

3. schody;

4. stolarka okienna i drzwiowa.

Artykuł powstał przy współpracy z Producentem drewnianych domków letniskowych LETDOM

About The Author

Reply