Duże donice do ogrodu i na taras, czyli szerokie możliwości aranżacji przestrzeni

Czy w dużych donicach ogrodowych możemy posadzić każdy gatunek roślin? W tym artykule skupiamy się na wyposażeniu przeznaczonym do ogrodów, balkonów oraz na tarasy.

Duże donice ogrodowe – co w nich posadzimy?

Donica tarasowa jest doceniana ze względu na swoją uniwersalność. W potężnej donicy z powodzeniem możemy hodować drzewa i krzewy. Wśród gatunków drzew znajdziemy m.in.:

1. palmowe odmiany klonów;
2. brzozy;
3. różnorodne drzewa owocowe;
4. sosny, w tym sosnę drobnokwiatową oraz sosnę kosodrzewinę;
5. magnolie;
6. jesiony.

Donica ogrodowa pomieści również hortensje, kaliny, cisy, bukszpan, bzy, rododendrony i inne krzewy.

Kiedy jeszcze duże donice na taras będą dobrym rozwiązaniem?

Duże donice do ogrodu przydadzą się również wtedy, gdy planujemy sadzić byliny. Foksy, bergenie, liliowce i trawy ozdobne mogą być doskonałą dekoracją, która wzbogaci aranżację naszej przydomowej zieleni. Pamiętajmy jednak, że nie każda bylina będzie wyglądała dobrze w dużej donicy ogrodowej. Starajmy się wybierać rośliny o większych rozmiarach. Najlepiej prezentować się będą byliny z dużymi liśćmi, bo potężna doniczka elegancko je wyeksponuje.

Donice do ogrodu a drzewa – garść cennych wskazówek

Wiele osób decyduje się na bardziej złożoną kompozycję, niż pojedyncze drzewa w donicy. Jeśli zależy nam na nieco większej finezji, możemy donice tarasowe wypełnić roślinami kwitnącymi. Zdecydowanie najlepiej duże donice tarasowe wyeksponują te gatunki drzew, w których między koroną a podłożem mają dość dużo miejsca.

Duże donice tarasowe – jak się z nimi obchodzić, czyli kilka słów o sadzeniu

Tak jak w przypadku innych typów roślin, tak również tutaj, w procesie musimy uwzględnić precyzyjne dobranie ziemi oraz wykonanie właściwego drenażu. Jako że nasze duże donice będą znajdować się na zewnątrz, absolutnie nie możemy zapomnieć o izolacji donicy. Rozsądnym krokiem będzie inwestycja w duże donice tarasowe mrozoodporne, oferowane m.in. sklep internetowy Dolagra.

Źródło: https://dolagra.pl/

About The Author

Reply