Cyklinowanie parkietu – sposób na odnowienie starej podłogi

Zastosowanie naturalnego drewna na podłogach ma wiele zalet. To rozwiązanie eleganckie, przyjemne w dotyku i nadające się do renowacji. Da się je stopniowo szlifować, odsłaniając kolejne warstwy drewna. Dzięki temu nawet stara podłoga może zacząć wyglądać jak nowa. Czym dokładnie jest cyklinowanie parkietu?

Na czym polega cyklinowanie parkietu?

Cyklinowanie podłóg to w skrócie proces szlifowania nawierzchni z użyciem specjalnej maszyny – cykliniarki. Posiada ona tarcze lub pasy z papieru ściernego. Można korzystać też z innego sprzętu szlifierskiego, by powierzchnia została odnowiona w sposób kompleksowy. Cyklinowanie polega na zdarciu wierzchniej warstwy drewna i pokrywającą ją lakieru. Na ogół usuwa się mniej więcej od 1 do 2 mm materiału. Nowa warstwa drewna nie posiada niedoskonałości, dzięki czemu podłoga zyskuje nowego blasku. Może więc posłużyć przez wiele kolejnych lat. Cyklinowanie podłóg można wykonać samemu lub powierzyć to zadanie doświadczonej ekipie.

Dlaczego warto przeprowadzić cyklinowanie parkietu?

Prawidłowo przeprowadzone cyklinowanie i lakierowanie parkietu nadaje podłodze estetycznego wyglądu i zapewnia jej ochronę przed zniszczeniami. Cyklinowanie przeprowadza się na różnego rodzaju podłogach drewnianych, również tych starych. Gdy parkiet zaczyna wyglądać mało atrakcyjnie, nie trzeba całkowicie go wymieniać – wystarczy zdecydować się na cyklinowanie.

Zalety cyklinowania podłóg

Najważniejsze zalety cyklinowania podłóg to:

  • odnowienie ich wyglądu – w przypadku starych parkietów drewnianych,
  • całkowita zmiana wyglądu – jeśli chce się uzyskać zdecydowanie odmienny od tymczasowego wygląd podłogi,
  • usunięcie zabrudzeń z drewna – podczas szlifowania usunięte zostają zanieczyszczenia, które wniknęły w drewno,
  • wyrównanie i wygładzenie powierzchni – znikają wszystkie drzazgi, wgniecenia czy wybrzuszenia,
  • atrakcyjne koszty wykonania usługi – to opcja zdecydowanie tańsza niż podjęcie decyzji o wymianie całej podłogi.

Źródło: https://osuszanietokarski.pl/

About The Author

Reply