Rejestracja EORI – gdzie możesz uzyskać niezbędną pomoc?

Uzyskanie numeru EORI to konieczność, jeśli nasza działalność polega na przywozie lub wywozie towarów poza obszar Unii Europejskiej. Bez posiadania numeru nie będziemy w stanie przeprowadzić innych istotnych etapów przedsięwzięcia, takich jak chociażby zdobycie pozwoleń celnych czy przeprowadzenie procedury uproszczonej. Sprawa jest więc kluczowa.

Wniosek EORI – co musisz wiedzieć o składaniu takiego dokumentu?

Rejestracja EORI nie musi być skomplikowanym procesem, szczególnie że sprawę można załatwić elektronicznie. Warto zaznaczyć jednak, że poszczególne etapy mogą być dość problematyczne, zwłaszcza jeśli nie mamy żadnego doświadczenia z takim procesem jak rejestracja EORI. A większość z nas chce przecież załatwić to możliwie najsprawniej, by móc spokojnie zajmować się swoją działalnością. Zdecydowanie najszybszym sposobem na uporanie się z formalnościami jest wybór pomocy, jaką oferuje profesjonalna agencja celna.

Rejestracja EORI – zaufaj sprawdzonemu usługodawcy

Agencje celne mają na swoim koncie wiele z sukcesem przeprowadzonych procesów uzyskania EORI. Oczywiście alternatywnym rozwiązaniem jest samodzielna próba złożenia wniosku i uzyskania numeru. W tym przypadku musimy jednak zadbać o takie działania, jak no.:

  • stworzenie konta na platformie PUESC;
  • złożenie wniosku o to, by móc zarejestrować osobę fizyczną i w ten sposób uzyskać numer ID SISC;
  • złożyć wniosek EORI.

To wszystko dotyczy nas oczywiście wtedy, gdy jednocześnie planujemy zarejestrować firmę. Nieco krócej sprawa potrwa, jeśli taką rejestrację mamy już za sobą. Nadal jednak trzeba będzie posiadać profil zaufany, podpis kwalifikowany i mieć upoważnienie do tego, by reprezentować podmiot, któremu ma być nadany EORI.

Profesjonalna agencja celna, taka jak np. Sadmax, zatroszczy się o to, by rejestracja EORI przebiegła jak najszybciej. Eksperci skompletują niezbędną dokumentację, która musi być dołączona do wniosku i zadbają, by nie doszło do żadnych potknięć, mogących niepotrzebnie wydłużyć cały proces.

About The Author

Reply