Oświetlenie przemysłowe LED – rodzaje oraz możliwości wykorzystania

Oświetlenie przemysłowe LED wewnętrzne i zewnętrzne to grupa różnorodnych produktów, w której kryje się wiele wariantów. Jakie rodzaje produktów możemy w niej wyróżnić i gdzie się je wykorzystuje?

Oświetlenie LED do zakładów przemysłowych – nowoczesność i skuteczność

Zaawansowane rodzaje oświetlenia przemysłowego, takiego jak np. lampy liniowe przemysłowe LED, oprawy przemysłowe LED i świetlówki LED przemysłowe powinny wyróżniać się wytrzymałością na takie negatywne czynniki, jak działanie chemikaliów, wilgoć itp. Poszczególne warianty mogą różnić się np. wariantem rozsyłu światła oraz wysokością montażu. To ważne parametry. Jeśli wcześniej nie upewnimy się, jakie produktu potrzebujemy, będziemy musieli borykać się z problemem nieoptymalnie oświetlonej przestrzeni.

Oprawy i lampy liniowe LED przemysłowe oraz inne rozwiązania dla przemysłu

Na rynku spotkamy się m.in. innymi z takimi produktami jak:

1. Lampy LED dla przemysłu High Bay

Takie lampy przemysłowe LED mogą być wykorzystywane nie tylko w halach produkcyjnych. Z powodzeniem stosuje się je również jako lampy LED zewnętrzne przemysłowe, bo świetnie znoszą niesprzyjające warunki pogodowe. Oprócz tego znajdziemy je także w show roomach oraz obiektach sportowych.

2. Lampy ledowe przemysłowe okrągłe do szczególnie wymagających warunków

Takie produkty zostały wyposażone w zawór dekompresyjny, co pozwala im na bezproblemową pracę nawet w sytuacji, gdy dojdzie do gwałtownych zmian temperatur.

3. Lampy i oprawy przemysłowe LED szczególnie odporne na uszkodzenia mechaniczne

Takie lampy przemysłowe lub lampy warsztatowe LED można z powodzeniem myć ciśnieniowo. Ich budowę wykonuje się m.in. z aluminium. Takie lampy przemysłowe LED wewnętrzne stosuje się np. w zakładach produkcji precyzyjnej, warsztatach samochodowych, w lakierniach, zakładach przetwórstwa spożywczego oraz w różnych warsztatach.

Jak widać oświetlenie LED do warsztatów i obiektów przemysłowych nie jest wykorzystywane jedynie na halach produkcyjnych; sprawdzi się wszędzie tam, gdzie oczekuje się niezwykłej wytrzymałości i funkcjonalności.

About The Author

Reply