Organizowanie konkursów – jak zaangażować użytkowników?

Przedsiębiorstwo, które stawia na rozwój musi co jakiś czas aktywizować swoich odbiorców i pobudzać ich zainteresowanie swoimi produktami czy usługami. Jeśli zaniedbamy takie działania, raczej nie zauważymy satysfakcjonujących wzrostów. Przekonaj się, jak konkursy i loterie mogą wpłynąć na Twój biznes oraz jak zorganizować tego typu akcje.

Jak podejść do organizacji konkursów?

Organizacja konkursów to przydatna strategia marketingowa, która może przynieść wiele korzyści, niezależnie od tego, w jakiej branży działa dane przedsiębiorstwo. Inicjatywy konkursowe to żadna nowość, bo już od lat są stosowane po to, by sprawniej realizować zaplanowane cele biznesowe. Wystarczy przyjrzeć się działaniom największych marek na świecie, by przekonać się, jak popularna jest to forma aktywizacji konsumentów. Tacy światowi giganci dobrze wiedzą, jak prawidłowo zaplanować konkurs, by przyniósł im on jak najwięcej korzyści. Chociaż działania mniejszych firm dotyczą zupełnie innej skali, nadal takie podmioty powinny z precyzją podchodzić do organizacji tego typu akcji.

Organizowanie konkursów – sposób na zaangażowanie odbiorców

Takie rozwiązanie to szansa na zwiększenie świadomości marki wśród odbiorców. Konkurs, o ile jest przemyślany i profesjonalnie zorganizowany, może pobudzić zainteresowanie naszymi produktami i usługami. Co ważne, ta strategia będzie wywierać wpływ i na nowych, i na starych klientów. Ci pierwsi dzięki konkursowi poznają bliżej to, co oferujemy. Dotychczasowi kupujący z kolei jeszcze bardziej przywiązują się do marki i zwiększy się ich lojalność do naszej oferty.

Co zrobić, by organizacja konkursów zakończyła się sukcesem?

Warto zdawać sobie sprawę, że nawet niewielki konkurs może okazać się dużym przedsięwzięciem, przewyższającym nasze możliwości organizacyjne. Musimy zatroszczyć się bowiem o takie kwestie jak:

 1. wybór mechanizmu konkursu
  Aby jego dokonać należy mieć przynajmniej podstawową wiedzę z tego zakresu, zdawać sobie sprawę z tego, z czym się wiąże każde z rozwiązań i na ten podstawie dobrać opcję, która będzie optymalna dla naszego biznesu.
 2. ochrona danych osobowych
  To niezwykle ważna kwestia. Organizacja konkursów oznacza, że musimy wywiązać się z naszych obowiązków administratora danych osobowych.
 3. weryfikacja zgłoszeń
  Aby wyłonić wygranych, trzeba skutecznie przeanalizować wszystkie zgłoszenia i wytypować osoby, które zasłużyły na nagrodę.
  To dopiero początek, bo do tego dochodzą kwestie regulaminowych wymogów, dowodów zakupów i wielu innych.

Profesjonalna organizacja konkursu

Wcale nie musimy zostać sami z wyżej wspomnianymi obowiązkami. Jeśli chcemy naprawdę zaangażować uczestników, skorzystajmy z pomocy profesjonalnej agencji, która organizację konkursów i loterii ma w małym palcu. Jedną z rzetelnych firm, której możemy powierzyć to zadanie jest www.dcn.pl. W ten sposób nie tylko zainteresujemy swoich odbiorców, ale też zyskamy pewność, że cała akcja przebiega zgodnie z zasadami i przepisami dotyczącymi konkursów i loterii.

About The Author