Montaż i demontaż rusztowań – jakie uprawnienia trzeba posiadać?

Praca na wysokości to wymagające zadanie, którego mogą podejmować się jedynie właściwie przeszkolone osoby. W dodatku trzeba przedstawić konkretny dowód na to, że możemy pochwalić się takimi kompetencjami. W tym celu należy wyrobić uprawnienia montera rusztowań. Jak to zrobić? Najprostszym sposobem będzie zrealizowanie odpowiedniego szkolenia.

Uprawnienia montera rusztowań – oficjalne wymagania

Musimy pamiętać, żeby wybrać profesjonalny kurs montera rusztowań, bo tylko w takim miejscu będziemy mogli zdobyć odpowiednie uprawnienia. Profesjonalne podmioty dbają o to, by program, na którym opierają przekazywanie wiedzy, był zatwierdzony przez właściwe Centrum Koordynacji.

Oferowany kurs na montera rusztowań jest zatwierdzony przez Centrum Koordynacji Szkolenia Operatorów Maszyn Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy.

O dokładnych wymaganiach możemy dowiedzieć się u źródła. Wystarczy zapoznać się z tym, co na ten temat mówi Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263).

Profesjonalne szkolenie monter rusztowań – czego możesz się spodziewać?

Uprawnienia montażysty rusztowań zdobędziemy, realizując kurs składający się z;

  • części teoretycznej;
  • części praktycznej.

Na końcu oczywiście zostanie przeprowadzony egzamin, który potwierdzi zdobyte przez nas umiejętności.

Kurs na montera rusztowań pozwoli nam zadbać nie tylko o wysoką jakość pracy, ale też o bezpieczeństwo swoje i otoczenia. Oprócz tego dowiemy się, w jaki sposób używać dokumentacji technologicznej oraz jak optymalnie wykorzystywać dostępne narzędzia i urządzenia, niezbędne do prac montażowych.

About The Author

Reply