Które części do tokarek najczęściej trzeba wymieniać?

Dzięki tokarkom można sprawnie przeprowadzić różnorodne działania naprawcze. Trudno jest wyobrazić sobie zakład zajmujący się produkcją maszyn bez takiego wyposażenia. Z tokarką spotkamy się także m.in. w serwisach samochodowych. Trudno więc się dziwić, że gdy zaczyna się psuć, priorytetem staje się najszybsze jej naprawienie.

Części do tokarek i do frezarek – czym powinny się wyróżniać?

Niezwykle ważna jest tutaj jakość. Części do obrabiarek muszą być wykonane z solidnego materiału i być doskonale dopasowane do konkretnego typu urządzenia. Jeśli chodzi o tokarki, to możemy spotkać się m.in. z

  • tokarkami CNC;
  • tokarkami konwencjonalnymi;
  • tokarkami uniwersalnymi;
  • tokarkami sterowanymi numerycznie.

Każde z tych urządzeń wyróżnia się nieco inną budową i zastosowaniem. Wszędzie jednak możemy wyróżnić podobne części do obrabiarek, które najszybciej się zużywają.

Jakie części do tokarki najszybciej podlegają zużyciu?

Przeważnie do takich elementów zaliczymy łożyska, przekładnie i koła zębate. Specjaliści, oferujący takie usługi jak naprawa frezarek i tokarek nierzadko zajmują się naprawą elektropomp do chłodziwa, pomp olejowych oraz sprzęgieł. Na zużycie zawsze wpływa to, jak mocno eksploatowany jest dany sprzęt. W wyżej wspomnianych elementach mamy do czynienia z tarciem. Gdy do tego dodamy jeszcze niekorzystne warunki, które nierzadko panują w zakładach, okazuje się, że części do tokarki są w wysokim stopniu narażone na uszkodzenia.

Gdy dojdzie do takiej awarii, praca zakładu zostaje do pewnego stopnia sparaliżowana. Naprawa staje się priorytetem. Gdy usterka jest na tyle poważna, że nie da się jej zniwelować w inny sposób, konieczna jest wymiana części do obrabiarek. Profesjonalne usługi w tym zakresie oferuje firma Sumech. Oferuje m.in. przekładnie ślimakowe, wrzeciona, wałki zębate, osłony harmonijkowe i wiele innych części.

About The Author

Reply