Jakie cechy powinny mieć dobre silosy magazynowe?

Silosy magazynowe wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, rolniczy, odlewniczym, ceramicznym i w innych gałęziach. Z ich pomocą można przechowywać materiały różnego rodzaju. Dziś skupimy się na wariantach przeznaczonych do substancji sypkich, ale silosy można stosować także do produktów płynnych i półpłynnych.

Silosy magazynowe – w co powinny być wyposażone?

Nowoczesne silosy paszowe i zbożowe pozwalają na weryfikowanie, jaka temperatura panuje w ich wnętrzach. To tylko jeden z parametrów, które możemy sprawdzić. Silosy do substancji sypkich wyposaża się także w m.in.:

  • wagi tensometryczne;
  • monitoring poziomu;
  • monitoring wilgotności.

W efekcie możemy mieć pewność, że mamy pewność, w jakich warunkach znajdują się nasze zbiory.

Silosy do substancji sypkich – przydatne udogodnienia

Silosy zbożowe i paszowe powinny zapewniać wygodne użytkowanie. Aby praca z takim rozwiązaniem była wygodna, w konstrukcji uwzględnia się takie elementy jak drabiny dachowe i ścienne oraz pomosty robocze. Przydatne są także włazy rewizyjne.

Istnieje także szereg udogodnień, z którymi możemy zatroszczyć się o stworzenie korzystnych warunków, panujących w silosie. Przykładowo silosy lejowe mogą posiadać izolację termiczną oraz instalacje odpowiedzialne za ogrzewanie i chłodzenie w optymalny sposób. Warto także, aby silosy magazynowe posiadały nadmuch osuszonego powietrza oraz filtry odpylające.

Silosy zbożowe i paszowe – gdzie szukać profesjonalnych rozwiązań?

Wysokiej jakości silosy magazynowe, stworzone według rzetelnego projektu, spełniają wymogi branży, czego dowodzi odpowiednia dokumentacja. Sprawdzone przedsiębiorstwo jest w stanie zapewnić nam wszystkie potrzebne informacje. Dzięki doświadczeniu tacy usługodawcy nierzadko są w stanie wykonać zindywidualizowane warianty, dopasowane do potrzeb konkretnego klienta. Taką ofertę proponuje m.in. firma rfmah.pl.

About The Author

Reply