Czym dokładnie jest Fulfilment i na czym polega

We współczesnym świecie coraz częściej spotykamy się z pojęciem o nazwie fulfilment, Przyjrzyjmy się temu, czego dotyczy to pojęcie i na czym polega. Istnieje wiele usług tego typu, które dobierzemy zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Korespondencja masowa, foliowanie produktów, czy też przesyłki marketingowe – wszystko to jest ważną częścią różnorodnych usług dla firm. Czym dokładnie jest fulfilment? IO czym warto wiedzieć?

Obsługa korespondencji masowej

Korespondencja masowa jest jedną z kwestii, która może wiązać się z usługami fulfilment. Najprościej rzecz ujmując, fulfilment polega na obsłudze zamówień przez operatora zewnętrznego. Może być prowadzony przez firmy logistyczne. Co ciekawe, właściciel sklepu online nie musi sam wysyłać produktów z magazynu. Konfekcjonowanie opakowań zlecić można zewnętrznej firmie. Faktem jest, że w zależności od rodzaju umowy, fulfilment dotyczy jedynie części zamówienia lub całego procesu. Od tej pory foliowanie produktów przebiega sprawnie i bez zarzutu.

Konfekcjonowanie zamówień

Konfekcjonowanie wyrobów i materiałów w odniesieniu do fulfilmentu polegać może na tym, że korzystamy z pomocy innych firm podczas wysyłki towarów. Posiadając umowę towar trafia do magazynu logistycznej firmy, a taka firma pakuje towar i wysyła go klientom. Poza tym, plusem jest obsługa reklamacji i zwrotów. Kolejna ważna kwestia to konfekcjonowanie druków. Usługa zarządzania wysyłką nie jest tym, samym, co dropshipping. Filfilment opiera się na:

  • zarządzaniu zapasami,
  • pakowaniu towarów,
  • wysyłce,
  • odbiorze zwrotów.

Jakie zalety mają przesyłki marketingowe i inne usługi z zakresu fulfilmentu? Przede wszystkim można liczyć na ograniczenie kosztów. Foliowanie produktów odbywa się z zachowaniem staranności i dokładności. Właściciele sklepów nie muszą wynajmować powierzchni magazynowej. Poza tym, nie przejmujemy się zużyciem sprzętu magazynowego i innymi kosztami magazynowania. Operator, który zajmuje się świadczeniem usług fulfilment, jest odpowiedzialny także za pracowników magazynowych.

Źródło: https://www.dcn.pl/

About The Author

Reply