W jaki sposób radca prawny pomaga w sprawach o alimenty?

Jeśli któryś z rodziców nie chce realizować obowiązku polegającego na łożeniu na potrzeby dziecka, drugi rodzic może zwrócić się o rozwiązanie takiej sytuacji konfliktowej do sądu. Aby sprawnie przeprowadzić wszystkie działania związane ze sprawą o alimenty, konieczne będzie sformułowanie pozwu oraz przygotowanie określonych dokumentów. Warto mieć wtedy u boku kompetentnego radcę prawnego.

Sprawy alimentowe – jakie działania obejmuje profesjonalna pomoc radcy prawnego?

Taki specjalista lub specjalistka zatroszczy się o to, żeby pozew o przyznanie alimentów spełniał wszystkie wymogi formalne. Wsparcie eksperta/ekspertki jest nieocenione z co najmniej jeszcze jednego powodu. Klient radcy prawnego, na drodze konsultacji z ekspertem, zyskuje cenne informacje o tym, jak w praktyce wygląda sprawa o alimenty. To pozwoli z większym spokojem przystąpić do realizacji wszystkich formalności związanych z tym procesem.

Sprawy o alimenty

Czego mogą dotyczyć sprawy o alimenty?

Radcy prawni zajmują się sprawami:

  • o przyznanie alimentów;
  • o zmianę wysokości alimentów;
  • o uchylenie obowiązku alimentacyjnego.

Oprócz tego świadczą usługę profesjonalnego doradztwa na każdym etapie tych spraw.

Kiedy warto skontaktować się z radcą prawnym z Białegostoku?

Niektóre sprawy związane z alimentami są szczególnie skomplikowane i profesjonalna pomoc prawna jest wtedy koniecznością. Warto pamiętać, że wsparcie radcy prawnego lub radczyni prawnej będzie przydatne również w standardowych przypadkach.

Specjalista/Specjalistka wyjaśni nam przesłanki, które są niezbędne, żeby możliwe było otrzymanie świadczenia alimentacyjnego. Dzięki rzetelnej informacji możemy uniknąć nieprzyjemności wynikających z błędów formalnych w pozwie. Tego typu wsparcie zwiększy prawdopodobieństwo, że uzyskamy pozytywny dla siebie wyrok (np. uzyskamy wyższą kwotę świadczeń). Kompleksową pomoc w tym zakresie oferuje m.in. białostocka Kancelaria Radcy Prawnego Paulina Pikulińska-Bołtromiuk.

About The Author

Reply