Usługi fulfillment czyli kompleksowa logistyka dla e-sklepów

Zastanawiasz się, czy profesjonalna logistyka dla e-commerce jest dla ciebie? W tym artykule analizujemy, na co mogą liczyć podmioty, decydujące się na usługi fulfillment. Sprawdzamy także, kiedy taka pomoc jest najbardziej opłacalna.

Logistyka dla e-sklepów – kto wybiera fulfillment?

Outsourcing e-commerce ma na celu nas odciążyć oraz pozwolić nam odnotować oszczędności. Idealnie byłoby więc, gdyby współpraca z operatorem logistycznym pozwoliła nam na obniżenie wydatków. Fulfillment w praktyce wiąże się z niższymi kosztami w związku z:

1. zatrudnianiem pracowników;
2. wynajmem powierzchni magazynowej.

Ocenia się, że taka obsługa logistyczna sklepów internetowych najlepiej sprawdza się w przypadku przedsiębiorstw, które mają miesięcznie od 100 do 1000 zamówień. W praktyce są to małe i średnie sklepy internetowe. Usługi logistyczne dla e-commerce oferuje m.in. firma https://www.qlink.com.pl/.

Kto jeszcze decyduje się na usługi logistyczne dla sklepów internetowych?

Błędne jest przekonanie, że logistyka dla e-commerce przeznaczona jest jedynie dla firm, które nie chcą wynajmować przestrzeni magazynowych. Usługi typu fulfillment to atrakcyjna opcja także dla tych podmiotów, które dysponują własną przestrzenią magazynową. Ich rosnące wskaźniki sprzedaży mogą utrudnić terminową i sprawną realizację zamówień. Logistyka dla sklepów internetowych może więc z powodzeniem wspierać twoją dotychczasową działalność.

Czy to oznacza, że taka logistyka dla e-sklepu nie sprawdzi się w przypadku dużych firm? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać usługi fulfillment dla e-commerce również w tym przypadku. Należy jednak dokładnie przeanalizować, czy taka opcja będzie wtedy opłacalna. Koszt obsługi intensywnie działającego, dużego przedsiębiorstwa rośnie i może okazać się, że korzystanie z własnego magazynu i zatrudnienie swoich pracowników będzie dla nas bardziej atrakcyjne niż logistyka dla sklepów e-commerce.

Artykuł powstał przy współpracy firmy Qlink

About The Author

Reply