System bezpiecznych pojemników, czyli nowoczesne niszczenie akt

Sprawne niszczenie dokumentów zawsze zaczyna się od dobrego planu. Na tym etapie często okazuje się niestety, że nie dysponujemy wystarczająco zaawansowaną infrastrukturą, by bezpiecznie zatroszczyć się o ten obowiązek. Złamanie RODO wiążą się z wysokimi karami, dlatego warto przyjrzeć się tej kwestii bliżej. Co robią eksperci, by zadbać o niszczenie akt ich klientów i jaki związek mają z tym aluminiowe pojemniki?

Jak system bezpiecznych pojemników wpływa na bezpieczeństwo, czyli niszczenie dokumentów w Warszawie od podszewki

Zadbanie o zbędną dokumentację nie musi być trudne i czasochłonne. To prawda, że należy się tu wykazać doświadczeniem, znajomością prawa i dysponować specjalną instalacją. Jeśli jednak przekażemy niszczenie dokumentacji medycznej, pracowniczej itp. ekspertom, nie będziemy musieli martwić się o żadną z tych rzeczy. Ale jak się mają do tego bezpieczne pojemniki?

Takie kontenery mogą mieć różną pojemność. Najczęściej wykonuje się je z aluminium. Ułatwiają transport akt, solidnie zabezpieczając dokumentację. Ale korzystają z nich nie tylko specjaliści, przeprowadzający niszczenie dokumentów w Warszawie. Docenią je także przedsiębiorcy. Puste pojemniki na zbędną dokumentację są bowiem pozostawiane w ich siedzibie, a w razie ich wypełnienia, następuje szybka i sprawna wymiana na nowe.

Jak wybrać właściwą firmę, która przeprowadzi niszczenie dokumentacji medycznej, podatkowej itp.?

Przed wyborem usługodawcy:

  1. sprawdźmy spełniane normy i posiadane certyfikaty, potwierdzające bezpieczne niszczenie dokumentów;
  2. zapoznajmy się z opiniami dotychczasowych klientów;
  3. zweryfikujmy, czy nie warto przy okazji zlecić innych usług związanych z obsługą dokumentacji (niektóre przedsiębiorstwa zapewniają nie tylko niszczenie akt, ale też np. digitalizację i archiwizację)

Kompleksowe wsparcie oraz oficjalnie potwierdzone bezpieczeństwo przeprowadzania procesu utylizacji oferuje m.in. Rhenus Data Office Polska.

About The Author

Reply