Skuteczne kleje dla stolarzy – kleje warte zachodu

Praca w nowoczesnym zakładzie stolarskim wiąże się z wykorzystaniem wydajnych maszyn i preparatów, które przyspieszają i ułatwiają wysiłki specjalisty. Dzięki nim dużo łatwiej jest osiągnąć satysfakcjonujące efekty. W takim miejscu oprócz profesjonalnych urządzeń i elektronarzędzi nie może zabraknąć również rozwiązań, przeznaczonych do klejenia.

Kleje dla stolarzy – co jest ważne?

Podczas realizowania zadań stolarz zajmuje się m.in. pogrubianiem płyt i klejeniem obrzeży meblowych. Lwia część tych kroków ma związek z klejeniem laminatów HPL. Do takich czynności należy wybrać sprawdzony preparat, który zapewni solidne przyleganie powierzchni i tym samym pozytywnie wpłynie na pewną konstrukcję całego mebla. Na jakie problemy może natknąć się tutaj specjalista? Nierzadko kleje stolarskie są na tyle gęste i na tyle trudno się rozprowadzają, że problemem jest zastosować je równomiernie na wybranej powierzchni. Warto wspomnieć również o nieprzyjemnym zapachu pochodzącym od rozpuszczalników. Współcześni producenci nowoczesnych klejów kontaktowych poradzili sobie z tymi wyzwaniami.

Kleje stolarskie

Skuteczne i wygodne w użyciu kleje kontaktowe w aerozolu – nowa generacja produktów

Sposób aplikacji kleju ma ogromne znaczenie. Nie tylko wpływa na komfort osoby pracującej z preparatem. Decyduje też o tym, jakie efekty klejenia osiągniemy. Produkty w sprayu pozwoliły zoptymalizować ten proces. Do tej grupy można zaliczyć np. kleje STA-PUT i SPRAY-KON. Można je wykorzystać do klejenia:

  • laminatów HPL;
  • korka;
  • blachy
  • materiałów obiciowych.

W efekcie po takie rozwiązania sięgają nie tylko osoby pracujące w zakładach stolarskich, ale też i specjaliści wielu innych branż.

Czym wyróżniają się nowoczesne kleje kontaktowe w aerozolu?

Komfortowe pojemniki ciśnieniowe zapewniają niezwykle precyzyjną i wygodną aplikację. Dodatkowo takie produkty praktycznie nie mają zapachu. Zaawansowane kleje kontaktowe nie powodują matowienia laminatu, co pozwala osiągnąć doskonały, nieskazitelny efekt. Podczas pracy czasem konieczne będzie usunięcie nadmiaru kleju. Istotne jest więc to, aby taki preparat łatwo było usunąć z miejsc, w których go nie potrzebujemy. W tym celu wystarczy zastosować specjalne preparaty zmywające jak Spray-Kon Clean lub R505. Kleje oraz takie przydatne dodatki, ułatwiające pracę z preparatem, znajdziemy np. w sklepie 4Technik. Do funkcjonalnych akcesoriów, wykorzystywanych przez stolarzy, można zaliczyć również np. wałki dociskowe z rolkami z twardej gumy.

Nowoczesne klejenie jest łatwe, szybkie i skuteczne, a dzięki ogromnemu zróżnicowaniu produktów, z powodzeniem możemy dopasować preparat do naszych potrzeb.

 

Źródło: https://4technik.pl/

About The Author

Reply