Różne sytuacje w których powinno się skorzystać z pomocy poradni psychologicznej

Napięcie, lęk, stres, kryzys w pracy, czy w relacji z bliskimi… Każda z tych rzeczy powinna nas zaalarmować, jeśli odczuwamy, że wyraźnie wpływa na nasz codzienny komfort, samoocenę i czerpanie satysfakcji z życia. Dziś sprawdzamy dokładnie, kiedy poradnia psychologiczna i psychoterapia to dobry wybór.

Gabinet psychoterapii – jacy specjaliści mogą nam pomóc?

W kompleksowo działających poradniach zdrowia psychicznego spotkamy się z różnymi specjalistami. W takich miejscach jak np. poradnia psychologiczna http://www.wstronezmiany.pl/, czeka na nas:

  • psycholog dla dorosłych
  • psycholog dziecięcy
  • seksuolog
  • psychoterapeuta specjalizujący się w terapii uzależnień, terapii par
  • logopeda
  • psychodietetyk

Każdy taki ekspert skupia się na innych zagadnieniach, ale to, co powinno łączyć dobrych specjalistów, zajmujących się zdrowiem psychicznym, to empatia, profesjonalizm oraz umiejętność wytworzenia komfortowej atmosfery pełnej zaufania. Takie wsparcie znajdziemy m.in. w poradni psychologicznej http://www.wstronezmiany.pl/.

Psychoterapeuta, psycholog, seksuolog – kiedy wybrać ich usługi?

W sytuacji, w której problem jest tak widoczny, że trudno go ignorować (np. uzależnienia, niektóre choroby psychiczne) przeważnie trudność nie polega na tym, żeby rozpoznać, że potrzebujemy pomocy. Zdecydowanie większym wyzwaniem jest uwierzenie, że pomoc, jaką oferuje gabinet psychoterapii, w rzeczywistości jest w stanie coś zmienić. Właściwie dobrana terapia i ewentualne leki znacznie zwiększają naszą szansę na poradzenie sobie z problemem, co potwierdzają rzetelne badania. Postarajmy się więc stłumić głos, podsycający nasze wątpliwości i zrobić pierwszy krok, który przybliży nas do lepszego samopoczucia.

Czy mój problem zasługuje na uwagę?

Bywa, że nie jesteśmy przekonani co do tego, czy trudności, z którymi się borykamy, rzeczywiście są na tyle „poważne”, aby leczyć je w gabinecie psychoterapii. Jeśli odczuwamy, że w naszych relacjach z otoczeniem, osobą partnerską, z samym sobą istnieje jakiekolwiek pole do poprawy, to znak, że pomoc psychoterapeuty może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Artykuł powstał przy współpracy Poradni psychologicznej W Stronę Zmiany

About The Author

Reply