Rodzaje pistoletów natryskowych i ich charakterystyka

Pistolety natryskowe mogą zachęcać do kupna nowoczesnym wyglądem i atrakcyjnymi kolorami. Dla osób, które stawiają na jakość sprzętu, zawsze najważniejsze będą parametry i funkcjonalność wyposażenia. Research w zakresie urządzeń lakierniczych warto rozpocząć od zapoznania się z rodzajami danego rozwiązania.

Pistolety lakiernicze HVLP (niskociśnieniowe)

Technologia High Volume Low Pressure swoją popularność zyskała pod koniec ubiegłego wieku. Taki pistolet natryskowy wyróżniał się dużo lepszymi parametrami, niż dostępne ówcześnie modele. Nadal jednak urządzenia lakiernicze HVLP posiadają pewne ograniczenia, które przeszkodziły produktowi podbić rynek tego typu narzędzi. Za pewien mankament można uznać stosunkowo długą aplikację. Tą metodą nie dało się też uzyskać idealnej gładkości. Zamiast tego lakierowana powierzchnia dawała subtelny efekt skórki pomarańczy. Takie delikatne nierówności uniemożliwiają idealne odbijanie się światła, które jest pożądane przez osoby ceniące lustrzany efekt.

Pistolet lakierniczy wysokociśnieniowy

Wcześniej wspomniany wariant HVLP przeważnie stosuje się w sytuacjach, gdy lakierowana powierzchnia nie jest zbyt duża. W przypadku większych nawierzchni warto będzie sięgnąć po wysokociśnieniowy pistolet lakierniczy. Urządzenie wykorzystuje dużo czynnika malarskiego i jest zdecydowanie mniej oszczędne niż pistolety natryskowe niskociśnieniowe.

Średniociśnieniowe pistolety lakiernicze

To najnowsza technologia, która łączy zalety dwóch poprzednich. W rezultacie takie urządzenie lakiernicze:
1. działa tak szybko, jak pistolety wysokociśnieniowe;
2. pokrywa nawierzchnię w równomierny sposób, podobnie jak pistolety lakiernicze niskociśnieniowe HVLP.

Wybór odpowiedniego narzędzia lakierniczego czasem nie jest łatwy. W takich przypadkach wskazane może być zasięgnięcie informacji u ekspertów. Doświadczone firmy nie tylko proponują kompleksowe doradztwo, ale też oferują klientom zaawansowane, skuteczne technologie.

 

About The Author

Reply