Panele akustyczne czyli sposób na skuteczne wygłuszenie

Panele wyciszające to produkt cieszący się dużą popularnością. Materiał jest lekki, doskonale wycisza pomieszczenia i jest stosunkowo tani. Dziś sprawdzamy, dlaczego warto go wykorzystać w przestrzeniach produkcyjnych, usługowych i mieszkalnych.

Panele wygłuszające na ścianę – najpopularniejsze zastosowania

Panele dźwiękochłonne warto zastosować wszędzie tam, gdzie cisza jest koniecznym warunkiem do wykonywania danej pracy. Panel akustyczny dźwiękochłonny spotkamy więc w:

1. studiach nagrań;
2. rozgłośniach radiowych (a dokładnie w pokojach, w których prowadzone są audycje).

To oczywiście nie koniec. Panel wygłuszający nie tylko wycisza, ale też zapewnia atrakcyjną akustykę miejsca.

Panele wyciszające znajdują zastosowanie również w budynkach o charakterze przemysłowym. W zakładach produkcyjnych pozwalają zmniejszyć hałas generowany przez maszyny (takie odgłosy mogłyby np. utrudnić pracę osobom, wykonującym obowiązki w innej części budynku).

Panele akustyczne do biur, poczekalni, gabinetów

W niektórych pomieszczeniach wygłuszenie to coś więcej niż poprawa akustyki i ochrona przed hałasem. Chodzi też o dyskrecję. Doskonałym przykładem są tutaj pokoje konferencyjne w biurach. Panele akustyczne wygłuszające ściany to pewność, że podczas rozmów kwalifikacyjnych, zebrań itp. cenne informacje nie wydostaną się na zewnątrz.

Poufność z oczywistych względów jest ważna też w innych miejscach, w których podczas rozmów przywoływane są dane osobowe lub takie wrażliwe dane jak stan zdrowia. Gabinety lekarzy, gabinety prawników, poczekalnie itp. – wszędzie tak warto zastosować panele dźwiękoszczelne.

Panele akustyczne do domu

Większość osób natknęła się na wcześniej wspomniane zastosowana tego materiału wygłuszającego. Ale czy panele akustyczne na ścianę i panele akustyczne sufitowe będą nadawały się również do prywatnego mieszkania? Jak najbardziej. W domach stawiamy na zupełnie inny styl, niż studia nagrań czy poczekalnie. Tu szczególnie ważne staje się to, żeby aranżacja była spójna. Przede wszystkim jednak takie pomieszczenie powinno sprawiać, że czujemy się w nim dobrze.

Współczesne panele akustyczne do mieszkania pozwalają na naprawdę dużą indywidualizację. Mowa nie tylko o kształtach i kolorze, ale także i o fakturze. Jeśli więc dysponujemy nowoczesnym pomieszczeniem, raczej nie powinniśmy mieć żadnego problemu z dopasowaniem pianki do aranżacji domu.

 

About The Author

Reply