Na co należy zwracać uwagę przy wyborze mebli do żłobka i przedszkola

Meble do żłobka i meble do przedszkola powinny być wybierane według potrzeb dzieci ich aktualnego wieku oraz możliwości. Jakie meble żłobkowe i przedszkolne wybierać? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.

Co jest ważne w wyborze mebli do placówek oświatowych?

Meble przeznaczone do przedszkola i meble żłobkowe, powinny być zaprojektowane przez producenta, który posiada odpowiednie certyfikaty. Ich konstrukcja powinna sprzyjać utrzymaniu prawidłowej postawy ciała dziecka, a także być dostosowane do jego wzrostu i możliwości. Ważny jest także ich przyjazny, wesoły wygląd oraz stymulująca kolorystyka. W rozwoju małego dziecka kolory odgrywają bardzo ważną rolę. Ważne jest takie zaaranżowanie przestrzeni placówki, aby meble zaspokajały potrzeby najmłodszych a także były jej ozdobą. Ważne jest bezpieczeństwo mebli oraz ich funkcjonalność i trwałość.

Meble do żłobka – jakie wybrać?

Meble żłobkowe powinny spełniać potrzeby dzieci tej grupy wiekowej. Cechy, jakie powinny posiadać meble do żłobku to:

  • leżaki powinny być przypisane do konkretnego dziecka, co zapobiegnie przenoszeniu się bakterii,
  • powinny być dostosowane do wymagań ergonomii, posiadać atesty lub certyfikaty.

W salach żłobkowych maluchy spędzają dużo czasu na podłodze, dlatego przydatne będą modułowe, duże kojce dla niemowląt, maty do raczkowania, kąciki wypoczynkowe, foteliki oraz sofy dla małych dzieci oraz łatwe do wyczyszczenia dywany. Warto także zakupić panele lub ścianki sensoryczne, poręcze dotykowe do nauki chodzenia i lustra, które będą stymulować rozwój najmłodszych.

Meble do przedszkola – na co zwrócić uwagę?

Meble do przedszkola powinny być przyjazne dla maluchów i charakteryzować się niewielką wielkością dopasowaną do wzrostu dzieci. Regały, komody i szafki powinny nie być wysokie i pozwalać dzieciom samodzielnie z nich korzystać. Stoły i krzesełka idealnie sprawdzą się do prac plastycznych. Dzieci mogą wykonywać przy nich wiele różnych aktywności przy odpowiedniej postawie ciała. Miękkie pufy to ciekawe urozmaicenie dla najmłodszych i często korzystają z nich w trakcie zabawy. Szatnia również powinna być dopasowana wielkością do dzieci przedszkolnych. Takie meble do przedszkola na pewno ułatwią ich prawidłowy rozwój.

About The Author

Reply