Kołdry obciążeniowe – przepis na dobry sen.

Odpowiedni wypoczynek w ogromnym stopniu wpływa na nasz codzienny komfort życiowy, entuzjazm do podejmowania nowych wyzwań oraz poziom skupienia. Niedobory snu to oprócz rozdrażnienia i zmęczenia także większe szanse na zapadanie na różnego rodzaju choroby. To dlatego warto zrobić wszystko, co możliwe, żeby rozwiązać problemy na tym polu. Jedną z opcji, która może nam pomóc w komfortowym przespaniu całej nocy, jest kołdra obciążeniowa.

Kołdra sensoryczna – zastosowanie u dzieci

Specjaliści zalecają kołdry obciążeniowe u dzieci, które cierpią na problemy ze skupieniem, są na spektrum autyzmu lub mają ADHD. Warto zaznaczyć, że kołdra sensoryczna ma niezwykle uniwersalne zastosowanie, co oznacza, że będzie przydatna także u najmłodszych bez powyższych diagnoz. Takim dzieciom mogą dokuczać np. trudności z zasypianiem i wyciszeniem myśli.

Kołdry obciążeniowe posiadają inne wypełnienie niż zwykle produkty. Nie uświadczymy tu:

  • pierza;
  • puchu;
  • tradycyjnego wypełnienia syntetycznego.

W ich miejscu zastosowano specjalne wypełnienie obciążeniowe, które sprawia, że kołdra wywiera na ciało dziecka odpowiedni nacisk.

Kołdry sensoryczne – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu

Kupując zwykłą kołdrę dla dziecka, staramy się myśleć przyszłościowo i wybrać opcję, która będzie odpowiednia również za jakiś czas, gdy malec podrośnie. Kołdra dociążająca wymaga od nas jednak nieco innego podejścia. Należy ją kupować zawsze z myślą o aktualnym wzroście i aktualnej wadze dziecka.

Żeby kołdry dociążające spełniały swoje zadanie, muszą mieć właściwą wagę. Nie mogą być ani za lekkie, ani za ciężkie. Powód jest prosty. Jeśli do terapii sensorycznej wykorzystamy za ciężką kołdrę, receptory czuciowe będą zbyt pobudzone. Dziecko zamiast się wyciszyć i uspokoić, może czuć się więc bardziej podenerwowane.

Jak więc dobrać właściwy wariant? Szacuje się, że ciężar takiego wyrobu powinien stanowić 10-15% masy dziecka. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości w związku z wyborem odpowiedniej kołdry sensorycznej, koniecznie skonsultujmy się z ekspertami. Rzeczowe doradztwo oferuje m.in. firma Sensoric.

Kołdry obciążeniowe

Kołdra terapeutyczna – przepis na bezsenność?

Zarówno dzieci, jak i dorośli, mający trudności ze snem, mogą skorzystać na zastosowaniu kołdry dociążeniowej. Badania potwierdzają, że taka opcja może być odpowiednia dla osób borykających się z krótkotrwałym problemem oraz dla ludzi, którzy cierpią na długotrwałą bezsenność.

 

Źródło: https://sensoric.pl/

About The Author

Reply