Jaki klej może być najbardziej potrzebny tapicerowi?

Nowoczesne klejenie tapicerki dotyczy nie tylko mebli tapicerowanych. Dziś dowodzimy, że opcje, które oferują nam sprawdzeni producenci, możemy wykorzystać również w wielu innych sytuacjach. W każdym przypadku ważna będzie jednak skuteczność i wygoda nanoszenia preparatu. Czy kleje do tapicerek meblowych i tapicerek samochodowych są w stanie nam to zapewnić i tym samym wesprzeć codzienną pracę zakładów tapicerskich?

Klej tapicerski – dostępne rodzaje

W sklepach oferujących kleje tapicerskie (np. w 4Technik) dostaniemy zarówno klej tapicerski do mebli, jak i rozwiązania, przeznaczone do samochodów i nie tylko. Jedną z opcji tego pierwszego typu jest klej do tapicerowania SPRAY-KON Sofa. Można stosować go m.in. do klejenia:

  • pianek;
  • filcu;
  • tkanin.

Przyklejanie tapicerki z wykorzystaniem tego produktu odbywa się w wygodny i ekonomiczny sposób. Wszystko dzięki metodzie aplikacji. Dzięki sile nacisku na dyszę w wersji aerozolowej możemy decydować o tym, jakiej szerokości będzie strumień. W pracy tapicera czasem pojawia się konieczność usunięcia nadmiaru kleju. Aby usunąć preparat wystarczy użyć specjalnych czyścików.

Kleje do tapicerowania

Klej do tapicerowania w kamperach, łodziach i samochodach

Drugi typ produktu powstał z myślą o przyklejaniu tapicerki w różnego rodzaju pojazdach. Ciekawą propozycją, która wpisuje się w tę kategorię, jest klej do tapicerowania SPRAY-KON TAcK. Wyróżnia się atrakcyjną odpornością na wysokie temperatury, nieograniczonym czasem otwartym, dużą lepkością oraz bezwonnością.

Klejenie tapicerki – co jest ważne dla profesjonalistów?

Podczas pracy z takim produktem, jak klej tapicerski, istotny będzie dobranie właściwej pojemności danego rozwiązania. Do większych powierzchni sprawdzi się klej w kanistrze. Mimo dużych rozmiarów, taki pojemnik gwarantuje wygodne nakładanie (w tym celu wykorzystuje się specjalne pistolety natryskowe, wyposażone w wąż gumowy). Z kolei w drobniejszych pracach przydatny okaże się klej tapicerski w aerozolu.

 

Źródło: https://4technik.pl/

About The Author

Reply