Jak wygląda leczenie guzów mózgu?

Leczenie guzów mózgu zawsze uzależnione jest od poziomu zaawansowania zmiany. W przypadku złośliwych odmian, takich jak np. złośliwe glejaki, lekarze są przeważnie w stanie jedynie wydłużyć przeżycie. Dziś skupiamy się jednak na łagodnych zmianach w postaci naczyniaków mózgu.

Czym właściwie są naczyniaki?

Naczyniaki to zmiany naczyniowe; anomalie tego typu są wadami wrodzonymi i mogą pojawić się na różnych etapach życia człowieka. Można je spotkać w płucach, wątrobie, mózgu, na skórze lub w tkance podskórnej. Guzy mózgu w postaci naczyniaków wykrywa się za pomocą arteriografii. Lekarz dzięki temu ma okazję zapoznać się z obrazem tętnic mózgu.

Leczenie guzów mózgu – jak pokonać naczyniaki?

Jedną z klasycznych metod leczenia jest metoda operacyjna, zwana embolizacją endowaskularną. Leczenie przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Coraz większą popularnością cieszy się radiochirurgia stereotaktyczna. Naczyniowe guzy mózgu można w ten osób usunąć w nieinwazyjny sposób. Najpierw jednak neurochirurg musi zakwalifikować pacjenta do takiego zabiegu. Kwalifikacja obejmuje:

  • dokładne zapoznanie się z dokumentacją
  • precyzyjną analizę przypadku
  • konsultację z radiologiem, radioterapeutą i ewentualne wykonanie dodatkowych badań.

Leczenie guzów mózgu

Skuteczne leczenie i szybki powrót do zdrowia

Na czym polega przewaga nowoczesnego leczenia guzów mózgu nad metodami klasycznymi? Przede wszystkim takie podejście zakłada dużo krótszy czas zabiegu. Czasem trwa on jedynie kilkanaście minut (w bardziej skomplikowanych przypadkach może trwać kilka godzin). Z punktu widzenia pacjenta najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo i wygoda. Efekty leczenia są od razu widoczne. Pacjent nie musi spędzać nocy w szpitalu. W takich profesjonalnych miejscach jak Centrum Gamma Knife Exira zabieg wykonywany jest przez doskonale przygotowaną kadrę, a leczona osoba już tego samego dnia może wrócić do domu i cieszyć się dobrym samopoczuciem.

 

Źródło: https://gammaknife-exira.pl/

About The Author

Reply