Jak można wykorzystać druty oporowe?

W pracy w bardzo wysokich temperaturach trzeba sięgać po produkty, które powstały z myślą o szczególnie wymagającym środowisku. Nowoczesne druty oporowe doskonale sprawdzą się do zadań w wysokiej temperaturze i zachowują przy tym świetną wytrzymałość mechaniczną. Druty zazwyczaj sprzedawane są na szpulach. W sklepach budowniczych i innych specjalistycznych miejscach propozycje obejmują także cięte, krótsze rozwiązania.

Drut zgrzewający do zgrzewarek, wycinarek i pakowarek

Firmy, specjalizujące się w tej branży, oferują swoim klientom kilka rodzajów drutu. Jednym z nich jest drut płaski Kanthal. Może być stworzony np. ze stopów chromu, glinu i żelaza. Z kolei drut do zgrzewarek oporowy teflonowy wyposażono w specjalną powłokę PTFE o właściwościach nieprzywieralnych.

Drut Oporowy

Drut oporowy teflonowy – gdzie się go wykorzystuje?

Podmioty, które regularnie decydują się na ofertę sklepów, oferujących warianty drutu oporowego, działają w:

  • przemyśle przetwórczym;
  • przemyśle opakowaniowym;
  • w innych miejscach, gdzie priorytetowo traktuje się doskonałą ochronę produktu przed przywieraniem.

Drut płaski Kanthal – co dobrze będzie wiedzieć przed zakupem?

Zastosowanie tego produktu jest nieco inne niż zastosowanie drutu teflonowego do zgrzewarek. Produkt Kanthal spotkamy w przemyśle ciężkim, gdzie wykorzystywany jest jako element grzewczy. Sprawdzi się w piecach oporowych, piecach hartowniczych i grzejnych. Kanthal wyróżnia się wysokim oporem właściwym. Elementy grzejne, stworzone z tego materiału, wykorzystuje się na dużą skalę w gastronomii oraz w piecach wysokotemperaturowych.

Drut teflonowy do zgrzewarek i drut Kanthal – jak dobrać produkt do swoich potrzeb?

Warto poświęcić chwilę na to, żeby znaleźć propozycje od najlepszych producentów, bo to da nam pewność, że rozwiązanie wyróżnia się atrakcyjnymi parametrami technicznymi i świetną trwałością. Takie wyroby oferuje m.in. LEPSZE ZGRZEWANIE.

 

Źródło: lepsze-zgrzewanie.pl

About The Author

Reply