Dlaczego do jazdy na motocyklu potrzebne są spodnie motocyklowe?

Ubrania motocyklowe dopełniają wizerunek motocyklisty lub motocyklistki, ale warto pamiętać, że w tym przypadku chodzi nie tylko o styl. Dla sprawdzonych producentów priorytetem zawsze jest wygoda i bezpieczeństwo ich klientów. Co mogą zaoferować nam nowoczesne spodnie motocyklowe?

Spodnie motocyklowe, czyli ubrania na motocykl, o których nie możemy zapomnieć

Producenci wykorzystują odporne materiały, które mają zwiększoną odporność na przecieranie się, a w całej konstrukcji uwzględniają elementy elastyczne, gwarantujące wygodę podczas siedzenia na motocyklu. To dzięki temu motocyklista lub motocyklistka, mimo specyficznego ułożenia ciała podczas jazdy, nie odczuwa nieprzyjemnych napięć w materiale i ma swobodę ruchów.

W zależności od potrzeb wyróżniamy spodnie motocyklowe:

  • sportowe – skórzane
  • turystyczne – spodnie tekstylne
  • miejskie – takie jak np. jeansy

Ubrania na motocykl przede wszystkim mają spełniać funkcję ochrony. Zdecydowanie te najbardziej bezpieczne to będą spodnie skórzane, stworzone z wysokiej jakości skóry, połączone z ochraniaczami. Ubrania motocyklowe mogą również zabezpieczać kierowcę przed nieprzyjemnymi czynnikami atmosferycznymi – w tym wypadku najlepiej wybrać spodnie turystyczne, zaopatrzone w różnego rodzaju membrany oraz podpinki. W lecie, podczas gdy temperatury są wyższe dobrze jest wybrać opcję z materiałami Meshowymi, oraz dużą ilością wentylacji. Jeżeli zależy Ci na spodniach w których będzie bezpiecznie, ale również wygodnie, które idealnie sprawdzą się również w jeździe miejskiej wybierz spodnie jeansowe. Pamiętaj jednak aby wybrać sprawdzonego producenta. W sklepie MotoFreak znajdziesz szeroki wybór jeansów Trilobite.

Spodnie motocyklowe

Ochraniacze w spodniach motocyklowych

To te elementy ochronne zmniejszają ryzyko poważnych urazów podczas ewentualnego wypadku. Specjalne wzmocnienia znajdziemy więc:

  • na biodrach;
  • na kolanach.
  • Część modeli, np. te, oferowane w sklepie MotoFreak, wyposażone są również w kieszeń, w której można umieścić opcjonalny ochraniacz kości ogonowej.

Spodnie motocyklowe męskie i damskie – co proponują profesjonalni producenci?

Oprócz wcześniej wspomnianych rozwiązań, w tego typu produktach spotkamy się również z innymi udogodnieniami. W spodniach stosuje się m.in. podwójne, lub potrójne szwy, które zwiększają solidność konstrukcji. Przydatne będzie też wzmocnienie materiału na pośladkach oraz specjalne antypoślizgowe wstawki, zapewniające nam większą stabilność podczas jazdy. Na funkcjonalność ubrania i możliwość dopasowania go do indywidualnych potrzeb użytkownika wpływa też opcja regulacji wysokości ochraniaczy.

 

Źródło: https://moto-freak.pl/

About The Author

Reply