Czym są worki moletowane?

Pakowanie produktów spożywczych to proces, który musi uwzględniać potrzeby przyszłych odbiorców. Zachowanie jedzenia w stanie zdatnym do spożycia nie wystarczy. Klienci i klientki oczekują bowiem, że jedzenie będzie zachwycało smakiem i wyglądem. To dlatego przedsiębiorstwa tak często decydują się na pakowanie próżniowe i wykorzystanie worków moletowanych.

Jakie worki moletowane są dostępne na rynku?

Worki moletowane to rozwiązania, które popularnie stosuje się w parze z pakowarkami, przeznaczonymi do gastronomii, handlu oraz do zastosowań prywatnych. Aby w stu procentach spełnić oczekiwania klienta, producenci, oferujący worki próżniowe, zatroszczyli się o odpowiednie zróżnicowanie swojej oferty. Poszczególne warianty różnią się budową. Pakowanie próżniowe można przeprowadzić np. z pomocą worków moletowanych jednostronnych. W ich budowie uwzględniono kanaliki, które swoim kształtem przypominają romb. Oprócz tego w nowoczesnych miejscach, takich jak Empra, znajdziemy również worki obustronne, z pionowymi kanalikami.

Worki moletowane

Pakowanie próżniowe z pomocą nowoczesnych worków moletowanych

Po worki moletowane można sięgać z różnych powodów. Należy docenić m.in. to, że są łatwe w użyciu. Niebagatelne znaczenie dla jakości pakowania ma także odporność produktu na zmiany temperatury. Oprócz tego worki do pakowania próżniowego dobrze zabezpieczają towar przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Dlaczego wybór dobrych worków moletowanych ma znaczenie?

Proces pakowania wpływa na to, czy podczas transportu i przechowywania jedzenie zachowa swoje właściwości. Pakowanie próżniowe pozwala:

  • zapobiec wysuszeniu jedzenia, dzięki czemu produkt pozostaje soczysty i odpowiednio wilgotny;
  • zapobiec przenikania zapachów;
  • uchronić produkt przed uszkodzeniem.

Jak wygląda nowoczesne pakowanie próżniowe z workami moletowanymi?

Atuty takiej metody doceniają zarówno wielkie firmy, jak też indywidualne osoby. Dobór odpowiedniego worka moletowanego znacznie ułatwia fakt, że część producentów jest bardzo elastyczna i w efekcie oferuje również wykonanie worków na wymiar.

 

Źródło: empra.com.pl

About The Author

Reply