Co warto wiedzieć o suchej karmie dla szczeniąt

Karmy dla szczeniaków zachęcają uroczymi grafikami, przedstawiającymi zdrowe i szczęśliwe psiaki. Niestety wiele z takich produktów nie jest w stanie zapewnić optymalnego wzrastania zwierzakowi. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, żeby nasz wybór padł na pełnowartościowe i zdrowe karmy dla szczeniąt? W tym artykule sprawdzamy, co na tym polu proponują producenci karm bezzbożowych.

Bezzbożowe karmy dla szczeniąt – czym różnią się od zwykłych karm?

Tradycyjna, wypełniona zbożami karma dla szczeniąt nierzadko posiada w swoim składzie ciężkostrawne i bezwartościowe składniki. Można do nich zaliczyć np. kukurydzę. Czemu producenci decydują się na taki krok? Odpowiedź jest prosta – zboża są tanie i zapychające, a więc szybko zapewniają uczucie sytości. Niestety taki składnik nie jest korzystny dla zwierzaków, szczególnie w okresie ich wzrastania. Szczeniaki, aby zdrowo się rozwijać, potrzebują witamin, minerałów i włókna pokarmowego. Nie zapominajmy, że nasz słodko wyglądający szczeniak jest z natury zwierzęciem mięsożernym.

Bezzbożowe karmy dla szczeniąt – zadbaj o zdrowie zwierzęcia od samego początku

Warto uświadomić sobie, że pies, również w okresie szczenięctwa, nie potrzebuje tyle węglowodanów, ile człowiek. Jeśli o tym zapominamy, dołożymy swoją cegiełkę m.in. do chorób trzustki naszego zwierzaka. Oprócz tego zbyt duże ilości zboża w diecie mogą doprowadzić do:

  • niestrawności
  • biegunek
  • wzdęć

Warto oszczędzić psu takich problemów, wybierając bezpieczne i zdrowe karmy, podparte preferencjami żywieniowymi zwierząt.

Karma dla szczeniaków – co musi znajdować się w jej składzie?

Suche karmy dla szczeniąt powinny być bogate w pełnowartościowe białko zwierzęce. W ten sposób zatroszczymy się o zapewnienie naszemu przyjacielowi zdrowego układu kostnego oraz wesprzemy go w utrzymaniu odpowiedniej masy mięśniowej. Przydatne okażą się też dodatki, wspierające funkcjonowanie stawów oraz składniki, pozytywnie wpływające na układ odpornościowy i nerwowy. Zboża są na tym polu całkowicie bezwartościowe. Zamiast tego postawmy na mięso – kaczki, indyka, ryby – oraz na warzywa.

Bezzbożowa karma dla szczeniąt – jak wybrać tę właściwą?

Warto priorytetowo potraktować białko, bo szczenięta mają na nie większe zapotrzebowanie niż psy dorosłe. Aby nasza sucha karma dla szczeniąt w pełni realizowała potrzeby psiaka, zwróćmy uwagę również na suplement omega-3 oraz zawartość takich składników analitycznych jak tłuszcz surowy, wapń i fosfor.

Źródło: https://crazyboy.pl/

About The Author

Reply