CliftonStrengths w twojej firmie – zwiększ wyniki skuteczności organizacji

Praca w miejscu, w którym doceniane są nasze mocne strony, zwiększa motywację i osiąganie satysfakcji z wykonywanych zadań. Jak menedżerowie mogą wykreować takie środowisko? Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest zaufanie wynikom badań Instytutu Gallupa, które wykorzystywane są na całym świecie w biznesie, edukacji i nie tylko.

Test predyspozycji zawodowych Gallupa a rekrutacja

Badania Gallupa mogą okazać się przydatne już na samym początku, czyli podczas procesu rekrutacyjnego. Informacja o dominujących talentach pozwala zweryfikować, w jakim stopniu kandydat/kandydatka w naturalny sposób wykazuje zachowania, które pożądane są na konkretnym stanowisku. Ale test Gallupa z omówieniem wykorzystywany jest także do wydobywania tego, co najlepsze, z już zatrudnionych pracowników.

Badanie talentów Gallupa a działanie twojej firmy

Inwestowanie w talenty członków swojego zespołu ma ogromny wpływ na sukces całej organizacji. Dowodów nie trzeba szukać długo – wspieranie talentów z powodzeniem wykorzystują firmy z listy Fortune 500.

Jakich korzyści możesz się spodziewać, decydując się na test talentów Gallupa w twojej firmie?

Lepsze zrozumienie motywacji wewnętrznej członków zespołu oraz
zwiększone zaufanie w zespole to tylko niektóre z korzyści. W ten sposób można także:
1. optymalnie wykorzystać talenty swoich pracowników;
2. zyskać świadomość tego, w jakie talenty warto inwestować;
3. zadbać o lepsze przywództwo (badania Gallupa to cenne źródło wiedzy dla menedżerów);
4. zbudować w pełni zaangażowany zespół;
5. zminimalizować incydenty związane z bezpieczeństwem;
6. obniżyć rotację pracowników.

Dedykowany coaching talentów – jak to wygląda?

Po wykonaniu testu CliftonStrengths odbywa się konsultacja z certyfikowanymi coachami. Taki specjalista bądź specjalistka pomaga określić plan działania, bazując na dominujących talentach menedżera oraz poszczególnych osób w zespole. W ten sposób możliwe staje się określenie celów indywidualnych. Niezwykle skutecznym wariantem są także warsztaty dla zespołu, pozwalające wypracować wspólną misję. Na pomoc Certyfikowanych Coachów Instytutu Gallupa możemy liczyć, podejmując współpracę z Talents Discovery.

About The Author

Reply