Podczas aranżowania wnętrz najczęściej kierujemy się pewnymi regułami, które pozwalają nam zachować harmonię w pomieszczeniu. Dziś udowadniamy, że czasem nie warto przywiązywać się na stałe do takich zasad.
Żyrandole do salonu klasyczne i nowoczesne – czy takie rozróżnienie dalej ma sens?
Wśród osób, robiących zakupy w sklepach z wyposażeniem domowym nie brakuje zwolenników/zwolenniczek takich produktów jak np. żyrandol klasyczny mosiężny, czy tradycyjny żyrandol witrażowy. Na drugim biegunie znajdują się osoby, preferujące uproszczone, nowoczesne formy. W takich minimalistycznych konstrukcjach przeważać może np. stal, szkło i różnorodne tworzywa sztuczne. Ciekawym rozwiązaniem jest też żyrandol nowoczesny z drewnem, czy żyrandol nowoczesny z kryształkami. Czasem jednak nie jest warto kierować się tym, czy dany produkt uznawany jest za nowoczesny, czy klasyczny. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby żyrandole do pokoju wybierać według nieco innych zasad.
Żyrandol z kryształkami, żyrandol ceramiczny czy żyrandol z masy gipsowej, czyli jak wybierać żyrandole pokojowe?
Jeśli zależy nam na odrobinie kontrolowanego szaleństwa i jesteśmy kreatywnymi osobami, możemy spróbować urządzić swój salon według stylu eklektycznego. Żyrandole pokojowe możemy wtedy wybierać, stosując się do następujących zasad:
1. Łączenie przeciwnych stylów
Żyrandol do pokoju, taki jak np. żyrandol nowoczesny wiszący, można umiejętnie wkomponować w pomieszczenie, w którym znajduje się również tradycyjne wyposażenie. Podobnie żyrandol klasyczny z kryształkami nie musi być przeznaczony jedynie do klasycznych wnętrz. Przełamywanie utartych zasad to kwintesencja stylu eklektycznego. Warto więc w tym przypadku kierować się własnymi preferencjami, a nie narzucanymi regułami.
2. Łączenie różnorodnych materiałów
W takim sklepie jak np. KupLampy.pl znajdziemy m.in. żyrandole z kryształkami, żyrandole do salonu z drewnianymi elementami oraz żyrandol do pokoju szklany. Jeśli chcemy osiągnąć nietypowy, intrygujący efekt, dobrym pomysłem może być zdecydowanie się na nietypowe zestawienia tworzyw.
Źródło: https://kuplampy.pl/